23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Boss: Na Everton musíme být připraveni

V rozhovoru pro MUTV se manažer José Mourinho rozhovořil k následujícímu utkání s liverpoolským Evertonem.

Zápas s Juventusem byl velmi náročný z fyzického hlediska. Jaký je tvůj dojem?

Ano, měli jsme dvě náročná utkání během tří dnů (Chelsea a Juventus) – což už je samo o sobě náročné a my ani neměli moc možností, jak zamíchat sestavou. Takže většina hráčů hrála dva fyzicky velmi náročné zápasy. A proti jednomu z nejlepších týmů v Anglii a Itálii. Výsledky mohly být lepší. Proti Chelsea jsme klidně mohli vyhrát a i s Juventusem jsme remízu 1:1 mohli vybojovat. Teď máme chvíli na odpočinek a věřím, že se v neděli hráči ukáží v nejlepším světle.

Budou někteří zranění hráči k dispozici?

Stoprocentně všichni fit nebudou, ale s úsilím hráčů se vrátit a s úsilím našeho lékařského personálu se možná jedno nebo dvě jména objeví na lavičce náhradníků. Jesse (Lingard) je například jeden z nich.

Jak těžké bude utkání s Evertonem?

Náročné. Přes léto udělali několik skvělých investic. Nakoupili několik kvalitních hráčů. Tři z nich dokonce z Barcelony (Yerry Mina, Andre Gomes and Lucas Digne). Chtějí dosáhnout co nejlepší úrovně, což je i náš případ, akorát oni se nemusí vypořádat s takovým tlakem jako my. Nemají tak velké jméno a z toho plynoucí odpovědnost. Ale je to důležitý zápas a po Juventusu a Chelsea musíme být připraveni i na ně.

Proti Evertonu máš dobré statistiky. Myslíš, že to bude hrát roli?

Ani jsem o tom nevěděl, než jsi to řekl. Nejsem na tyhle statistiky. Nezajímají mě. Hodně krát mi lidé řeknou, co ani netuším. Ale co vím z mého působení v Manchesteru, tak že jsme s nimi hráli čtyři utkání a všechny byly velmi náročné. A nyní to bude ještě těžší.

Proti Juventusu byli fanoušci skvělí. Bude jejich podpora důležitá i proti Evertonu?

Bude velmi důležitá. A fanoušci byli k hráčům skvělí. Respektují úsilí hráčů. Byli si vědomi toho, že jsme proti Chelsea hráli fenomenálně a že Juventus je jeden z nejlepších týmů na světě. Nemůžeme od nich žádat více.

Jak moc důležité je nyní získat tři body a dostat se na vítěznou vlnu?

Ano, výkony se zlepšují a výsledky… proti Newcastlu jsme vyhráli a co se týče Chelsea, tak jsme s jedním bodem znepokojeni. Everton bude náročný, ale jak říkám, musíme se dostat na vítěznou vlnu. A pokud bude i dobrý výkon, který je také důležitý, tím lépe.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!