Mourinho po zápase s Juventusom

José Mourinho stále verí, že sa aj napriek utorkovej prehre 0:1 s Juventusom podarí Manchesteru United postúpiť zo skupiny. Podľa jeho slov je Juventus super-tím.

Pochvala Juventusu

Juventus je typ tímu, ktorému je veľmi náročné streliť gól, ak útočí. Myslím si, že naši útočiaci hráči nemali, poviem to žartovným spôsobom, med v nohách. Veci nám nevychádzali, ale všetci sme skúšali, boli sme silný a takisto po psychickej stránke sme boli silní až do konca. Juventus to cítil, a namiesto kontroly, ktorú mali v prvom polčase, tak v druhom bránili a zápas ukončili so stredným obrancom navyše. Ten sa pripojil k skvelému Chiellinimu a Bonuccimu. Pán Bonucci a pán Chiellini by mali vyučovať na Harvardovej univerzite hodiny o tom, ako byť stredným obrancom. Sú kompletný tím a na celom ihrisku majú talentovaných hráčov. Takže pre nás to bol skutočne náročný zápas. Pred zápasom a počas zápasu som si myslel, že by sme si mohli z neho niečo odniesť, ale nebolo to možné. Nedokázali sme skórovať, ale za hráčov som šťastný.

Čestné hodnotenie

Musím uznať, že Juventus je na inej úrovni, a ak to ľudia nechcú akceptovať, tak to je ich problém. Vždy sa snažím byť úprimný. Majú iný level kvality, stability, skúseností, vedia ako na to a základ tímu tvorí Bonucci a Chiellini. To je základ, ktorý im dovoľuje hrať slobodne, tak ako hrajú v útoku. Hrajú s Ronaldom a Dybalom a s tvorcami hry. Strata lopty? Žiaden problém, sme tu. Takže si myslím, že chlapci by si za snahu, v poslednej minúte druhého polčasu zaslúžili gól. Zaslúžili by sme si remízu, bod, ale nebolo to možné. No na mojich chlapcov nemám sťažnosti. Z ich snahy mám dobrý pocit. V nedeľu máme ďalší zápas, o ktorom môžeme premýšľať.

Rozdiel oproti Juventusu

Rozdiel je dosť veľký. Viete, Juventus je sedem rokov šampiónom. Dva finále Ligy majstrov za posledných 4 alebo 5 rokov a nie sú šťastný s tým, čo majú. Chcú najlepších hráčov sveta. Veľký klub s veľkou minulosťou, ale taktiež s veľkou túžbou mať veľkú budúcnosť. Urobia všetko pre to, aby vyhrali. Nehovorím o Lige majstrov, hovorím o treble. To je to, čo obvykle doma chcú. Zatiaľ je treble naše, a nie ich. No podľa mňa sú fakt blízko.

Polčasový príhovor

Mali sme nejaké úpravy, pretože to bolo náročné. Špeciálne s Matuidim a Pjaničom, keď sme im chceli odobrať loptu a vytvoriť na nich tlak. V prvom polčase mali dlhý čas loptu, čo nás frustrovalo. V druhom polčase sme sa zlepšili v napádaní a získavali loptu rýchlejšie, boli sme agresívnejší v prístupe a v mentalite.

Znepokojený ohľadom Lukakua?

Je to fantastický profesionál, ktorý chce tímu odovzdať všetko, ale musím súhlasiť, že jeho momentálna forma nie je lahodná. Nie len preto, že nestrieľa góly, ale aj pre jeho sebavedomie, pohyb a dotyk s loptou. Neprepája hru dobre s tímom. Avšak je to náš útočník, a je to dobrý útočník, v ktorého veríme. Mohol tam hrať Rashford? Tak potom by som nemal krídlo, takže sme v tejto nepríjemnej situácii [zranenia]. Je to profesionál, čo tvrdo pracuje. Príde deň, keď skóruje a jeho sebavedomie bude späť.

Druhé miesto

Od žrebu sme vedeli, že to bude boj s Valenciou o druhé miesto. To je to, o čo sa pokúsime. Vedeli sme to od začiatku. Máme 4 body a zostávajú nám 3 zápasy. V každom z týchto zápasov môžeme získať body, tak ako aj dnes – mali sme získať jeden. Verím, že to smeruje k poslednému zápasu vo Valencii. Je to normálna situácia, keď má skupina super tím, ako Juventus a dva dobré tímy, ako nás a Valenciu.