Review&Hodnotenie: Chelsea – Manchester United 2:2

Po reprezentačnej prestávke čakal na United náročný zápas s londýnskou Chelsea. Po skvelom výkone v druhom polčase sa Diabli takmer tešili z trojbodového zisku, no domácim sa v samotnom závere podarilo vyrovnať.

Po reprezentačnej prestávke sa José spolu s viacerými hráčmi vrátil na štadión, kde kedysi pôsobil. Mnohým hráčom sa v národných farbách darilo a bolo na čase zabrať aj v červenom drese. V porovnaní so zápasom proti Newcastle urobil José dve zmeny, keď McTominaya nahradil Mata a vedľa Smallinga sa namiesto Baillyho postavil Lindelöf.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Snažili sa držať loptu na svojich kopačkách a kontrolovať tempo hry, čo sa im darilo. Menšie problémy našej obrane robil najmä vo forme hrajúci Hazard a práve po jeho akciách mala Chelsea svoje najväčšie príležitosti. Jednou z nich bol priamy kop z hranice šestnástky, ale Willian mieril veľmi nepresne. Gólu sa však domáci dočkali domáci v 21. minúte, keď sa Pogba nedohodol s Lindelöfom. Po rohovom kope sa dostal k hlavičke Rudiger, ktorý utiekol Paulovi a otvoril skóre – 1:0. V prvom polčase sme sa však odpovede zo strany United nedočkali. Diabli si dokonca v prvom dejstve nepripísali ani jednu strelu na bránu. Do druhého polčasu však nastúpil úplne iný tím. Od úvodu dostávali obranu Chelsea pod tlak a gól na seba nenechal dlho čakať. Už v 55. minúte po peknej strele od Matu, ktorú ešte domáci brankár vyrazil, sa po ďalšom pokuse od Younga dostal k lopte Martial a vyrovnal na 1:1. Hra United razom ožila a podobne, ako v poslednom zápase so Strakami, začali hrať vo vyššom tempe a vypracovávali si sľubné pozície. Snaha Chelsea stroskotávala pred hranicou šestnástky, De Gea až na strelu Kanteho nemal veľa práce. Mnoho ďalších pokusov sa končilo či už nepresnou alebo zablokovanou strelou. V 73.  minúte ale prišla tvrdá odpoveď zo strany Diablov. Mata unikol po pravej strane, následne prihral Rashfordovi, Marcus našiel úplne voľného Martiala a ten krásnou strelou na zadnú tyč zakončil ešte krajší brejk – 1:2. Následne sa United stiahli na vlastnú polovicu a spoliehali sa už len na podobné brejky. Dostali sa síce viacerých do sľubných situácií, no zlyhávala finálna prihrávka. Domáci hrozili najmä zo vzduchu a práve touto cestou sa napokon dostali aj k vyrovnávajúcemu gólu. Luizova hlavička síce mierila len do žrde a s Rudigerovou dorážkou si De Gea ešte dokázal poradiť, no proti strele striedajúceho Barkleyho už bol bezmocný – 2:2. Po tomto góle došlo ešte ku roztržke pred lavičkou United, keď jeden z členov realizačného tímu Chelsea provokoval Mourinha. Uvidíme, či bude mať ten incident aj nejaké následky.

Hodnotenie pripravil redaktor: Bob91

David De Gea – Spolehlivý výkon. Centry, které se daly, sbíral. Na začátku 2. poločasu vychytal Moratu. Proti obdrženým brankám byl bezmocný. 6/10

Ashley Young – V prvním poločase nezachytával náběhy za něj, kam se Hazard i Alonso dostávali. Chelsea hrozila takřka jen přes naší levou stranu. Kromě sražené střely před první brankou Martiala nepředvedl dopředu prakticky nic. 4/10

Chris Smalling – Momentálně bezpochyby stoper č. 1. Neudělal jedinou chybu, ve druhém poločase vynikající, skvěle vystupoval a vyhrával souboje. Rozehrávku si klasicky nekomplikoval. 7/10

Victor Lindelöf – I přes obrovskou hrubku v první půli, na rozehrávce ze stoperů odvážnější. V osobních soubojích byl úspěšný. Před vyrovnávací brankou šel Barkley od něj, otázka je, zda mu o něm Matic řekl, přesto jeho chyba. 5/10

Luke Shaw – Ve 3. minutě ho snadno obešel Willian, od té chvíle byla levá strana zavřená. Defenzivně naprosto vynikající výkon, k podpoře útoku se tolik nedostal, ačkoliv jakmile prostor byl, snažil se. 7/10

Nemanja Matić – Nemá formu. Předržuje balony, hraje skoro výhradně jen do leva. Jeho vliv na rozehrávku oproti Jorginhovi byl minimální. Často se zatahuje až na úroveň stoperů a otevírá prostor před nimi. Lehce se kolem něj otočil Morata a zakončil. Posledních 10 minut výborně odebíral balony a posouval dopředu. 5/10

Paul Pogba – V první půli neviditelný, vyjma nezachycení Rüdigera při první brance Chelsea. Druhou půli více na balonu, vyvaroval se zbytečným ztrátám, dokázal vyhrávat souboje. Chyběla od něj nějaká nadstavba pro tým. O něco lepší výkon než Matić. 5,5/10

Juan Mata – Měl spojovat SZ s Lukakuem, k čemuž se v první půli neměl šanci dostat. Dokáže hru zrychlit jedním dotykem. Měl prsty v obou vstřelených brankách. Nejprve se dostal k vyražené vlastní střele a poslal balon zpět do vápna. Před druhou brankou vyhrál klíčový souboj u pravé lajny s Luizem. 6/10

Marcus Rashford – Svědomitě si plnil defenzivní úkoly, snaha mu nelze upřít, kdy se zapojil snad do každého protiútoku, ale nebezpečný nebyl. Před druhou brankou dobře vyhodnotil situaci a posunul balon na Martiala. 5,5/10

Romelu Lukaku – Rve se, hecuje a diriguje spoluhráče, dokázal vyhrávat souboje se stopery soupeře, ale nebezpečný nebyl. Není v pohodě, přesto ukázal lehké zlepšení v práci s balonem oproti posledním zápasům. 5/10

Anthony Martial – V první půli si především plnil defenzivní úkoly. Nedostával se příliš do hry, ale když měl balon, zbytečně jej neztrácel. Při první brance se skvěle zorientoval ve vápně, druhá střela naprosto vynikající. Ukázal, že může být rozdílový hráč. 7/10

Ander Herrera – V 75. minutě střídal Matu, aby vyztužil střed hřiště. Úkol splnil. Dostal se do jedné zajímavé šanci, ale Kepa výborně vyběhl. 5/10

Andreas Pereira – Nehodnocen, nastoupil až 84. minutě za Martiala.

Alexis Sanchéz – Nehodnocen, dostal se na hřiště v 85. minutě za Rashforda. Přesto si neodpustím poznámku, že čerstvý hráč jeho kvalit si nemůže dovolit pokazit finální přihrávku na 3m.

MOTM – Logicky se nabízí střelec dvou branek Martial, ale já bych osobně vybral Chrise Smallinga. Obrana byla po celý zápas výborně organizovaná, což se při jeho absenci neděje, a sám především ve druhé půlce podal naprosto spolehlivý, bezchybný výkon. Chelsea si ze hry nevytvořila prakticky žádnou brankovou příležitost.

Týmový výkon – Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany, ze kterých jsme měli vyrážet do brejků. Solidně se nám dařilo vyhodnotit situace, kdy se soupeř stihl zkonsolidovat a v tu chvíli se nehnát dopředu, ale raději balon chvíli podržet. Taktický plán hráči dodržovali velmi dobře, škoda vyrovnání. Přesto bych dnešní výkon hodnotil nadprůměrně 6,5/10.

V ďalšom zápase nás čaká rozbehnutý Juventus, ktorý je v tejto sezóne zatiaľ stopercentný. V rámci tohto zápasu sa na Old Trafford vráti aj Cristiano Ronaldo, ktorého bude určite čakať príjemné privítanie, ako tomu bolo vždy, keď sa vrátil do Divadla Snov. Zápas sa odohrá 23.10. o 21:00 SEČ.

Zdroje: buildlineup.com, manutd.com, premierleague.com, whoscored.com