Mourinho po remízovom zápase s Chelsea

José Mourinho bol s konečným výsledkom samozrejme nespokojný, ale cítil, že Manchester United bol lepším tímom a je hrdý na svojich hráčov po remíze 2:2 na Stamford Bridge.

Boli sme lepším tímom

Zamerajme sa na dobrý 97 minútový zápas. Boli sme na ihrisku lepším tímom. Ak by ste pred zápasom povedali, že na Stamford Bridge získame jeden bod, tak je to zvyčajne dobrý výsledok, pretože je náročné tu vyhrať. Avšak po tom, ako sa vyvíjal zápas, tak pre nás to je hrozný výsledok a fenomenálny výsledok pre nich. V zápase s Newcaslom sme nezvládli prvý polčas, to bol rozdiel. V tomto zápase sme to zvládli. Veľakrát sme v útočnej tretine mali loptu, no v útoku sme neboli dostatočne agresívni, aby sme si pohybom vytvorili nejaký priestor na útočenie. Avšak, boli sme tu, boli sme v zápase. Kontrolovali sme ich hrozbu. Hazard bol pod kontrolou a ešte som Jorginha nevidel hrať tak málo, ako dnes, takže sme to kompletne kontrolovali. Inkasovali sme zo štandardnej situácie, no boli sme v zápase, tak tu nebol až taký veľký rozdiel medzi polčasmi, ako v zápase proti Newcastlu. Za stavu 2:1 sme mali skvelé pozície skórovať tretí gól. Boli sme lepší, pokojní, mali sme úplnú kontrolu a ja dúfam, že každý rozhodca urobí to isté, ako Mike Dean a dá šesť minútový nadstavený čas [kvôli zraneniam]. Zvyčajne keď prehrávam, tak nikdy nemám päť, šesť alebo sedem minút.

Som spokojný so všetkým, okrem výsledku

Ako tím sme hrali veľmi, veľmi dobre. Najmä v druhom polčase ich hráči sa zlepšili a priniesli zápas do iného rozmeru. No naši defenzívni hráči ukázali solídny výkon. Budem sa opakovať, no proti veľmi dobrému tímu, v ktorom je veľa dobrých hráčov. Som veľmi spokojný jednotlivcami v tíme a s prácou, ktorú sme za pár posledných dni odviedli. Som spokojný so všetkým okrem výsledku, ktorý je pre nás hrozný.

Nadstavený čas

Bolo to kvôli zmenám, ktoré oba tímy urobili – tri na ich a aj na našej strane. Chceli sme dve zmeny naraz, no Rashford sa zranil, takže sme nemohli. Nikdy som nevidel, čo robí väčšina gólmanov v Premier League. Idú až na hranicu žltej karty [za zdržovanie hry], David to nikdy neurobil. My sa stále snažíme hrať, aj v nadstavenom čase, keď vyhrávame 2:1. Chceli sme hrať a snažiť sa rozhodnúť, takže sme nemali negatívny zápas. Avšak to je futbal.

Posúdenie prvého gólu

Nevidel som to, pretože som bol ďaleko, ale môžem vám povedať, že sme hrali zmiešanú obranu. Niektorí hráči bránili zónovo, a iní sa držali súpera. Každý hrač, aj so zatvorenými očami vie, koho si ma strážiť, a akú zónu si má držať. Niečo sa stalo a my sme stratili ich hráča alebo to niečo zapríčinilo, pretože každý jasne vedel, ktorý hráč je ich.