Review&Hodnotenie: Manchester United – Newcastle United 3:2

Manchester United zaznamenal veľmi dôležité a vybojované víťažstvo nad Newcastle United na domácom štadióne Old Trafford. Po dvoch inkasovaných góloch hneď v úvode stretnutia sa Diabli nevzdali a v druhom polčase ukázali, že keď chcú, tak dokázu obrátiť zápas, čo sa aj stalo a Diabli nakoniec vyhrali 3:2.

zdroj: hoofoot.com

Mourinho ale rovnako aj hráči čelili obrovskému tlaku. Na domácom Old Trafford a nám nepodarilo vyhrať už 4 posledné zápasy, z toho jedna prehra znamenala vypadnutie z Carabaou Cupu. Do zostavy sa vrátil Ashley Young, naopak zranení ostávajú Lingard, Rojo a Herrera.

Hráči sa len rozohrievali na ihrisku a už prehrávali o dva góly po trefách Kenedyho v 7. minúte a Muta v 10. minúte 0:2. Mourinho reágoval na tento stav v 19. minúte, keď do hry poslal Matu za Baillyho. Ďiabli sa snažili vytvoriť si tlak, ale hrali ťažkopádne, pod stresom a to sa na nich podpísalo. Dokonca De Gea musel predviesť jeden zo svojich mimozemských zákrokov. Hráči nezvýšili svoju aktivitu natoľko, aby dokázali skórovať a najväčšiu šancu prvého polčasu mal Rashford, ktorý hlavou minul. Do druhého polčasu poslal Mourinho Fellainiho, ktorý nahradil McTominaya. V 51. minúte pálil Pogba, Dúbravka loptu len vyrazil k Matičovi, ktorý z piatich metrov prestrelil prázdnu bránu. Diabli vstúpili do druhého polčasu aktívne a s väčším kľudom na kopačkách, z čoho vznikal tlak na hosťujúcu obranu a pramenili šance. V 66. minúte prišiel do hry aj Alexis, ktorý nahradil Rashforda. V 70. minúte kopal Mata priamy kop z pravej strany a jeho ľavačka sa namýlila 1:2. Diabli pokračovali v tlaku a šance prichádzali, ale vždy tomu niečo chýbalo. To však už neplatilo v 76. minúte po akcii Martial – Pogba a prvý menovaný prekonal Dúbravku a vyrovnal stav na 2:2. V 90. minúte zakončil skvelý druhý polčas Alexis Sánchez, ktorý sa po centri Younga presadil hlavou 3:2.

Hodnotenie pripravil redaktor luisnani1017

David De Gea – Několikrát podržel tým dobrými zákroky, s obdrženými góly mohl těžko co dělat. 6/10

Ashley Young – V prvním poločase velmi špatný výkon, když byl u obou gólů soupeřů. Avšak zlepšený druhý poločas mu alespoň trochu zlepšuje dojem z dnešního zápasu. 5/10

Eric Bailly – Střídán v 19. minutě z důvodu posílení ofenzívy. U prvního gólu trestuhodně spoléhal na ofsajdovou past, při které však musí vystoupit všichni, ne pouze on. Poté prohrál souboj, který vedl ke druhému gólu. 3/10

Chris Smalling – První poločas netřeba komentovat. Ve druhém přišlo celkové zlepšení, působil jistým dojmem, i když toho moc na práci neměl. 6/10

Luke Shaw – První poločas snad nemá již cenu zmiňovat. Ve druhém poločase jsme však mohli u Luka vidět dobrou kooperaci s Martialem a celkově zlepšený výkon, který dopomohl k otočení výsledku. 6/10

Paul Pogba – Hráč, který měl podle médií největší problémy s trenérem, mu dnes dost možná zachránil místo. Ukázal se jako leader, chodil si pro míče až ke stoperům, pracoval na obrovském prostoru a byl to stavební kámen naší kombinace. 8/10

Nemanja Matič – Dnešní zápas mu vůbec nesedl. Na hřišti nebyl vidět, propadával, dělal školácké chyby, měl podíl na prvním obdrženém gólu. 2/10

Scott MacTominay – Nevýrazný výkon od našeho odchovance, který dnes nijak nepřesvědčil. Střídán během poločasové pauzy. 3/10

Anthony Martial – Společně s Pogbou nejlepší na hřišti. Zásoboval spoluhráče centry, pouštěl se do skvělých kombinačních akcí. Pár mu jich nevyšlo, ale vykompenzoval to gólem a snahou udělat něco s výsledkem. 8/10

Romelu Lukaku – Mohli jsme od něj vidět odbojovaný výkon, zpracovával balóny a vytvářel akce pro spoluhráče, několikrát nebezpečně zahrozil. 6/10

Marcus Rashford – Snaha se našemu odchovanci upřít nedá, snažil se kombinovat, ale zkrátka mu to dnes moc nešlo. Dostal se k několika šancím, které zůstaly nevyužity. 5/10

Marouane Fellaini – Přišel do hry na druhý poločas. Jeho výkon se těžko hodnotí, jelikož má specifickou úlohu na hřišti, kterou dnes ale zvládl dobře. Dostal se k nebezpečně střele, poté pomáhal zahustit střed pole. 6/10

Juan Mata – Přišel do hry v 19. minutě a měl za úkol rozhýbat a podpořit naší ofenzívu. To se zejména v druhém čase povedlo, stejně jako Pogba pracoval na velkém prostoru, zabíhal si do lajn a vytvářel šance pro spoluhráče. 7/10

Alexis Sanchéz – Nás malý bojovník, který rozhodl o osudu tohoto utkání. Pár akcí mu nevyšlo, každopádně jako jeden z nejmenších na hřišti skvěle odhlavičkoval a otočil zápas na naší stranu. Přišel v 67. minutě. 6,5/10

MOTM –  Určitě Paul Pogba, který se projevil v dnešním zápase jako leader a táhl tým k vítězství.

Týmový výkon – Kdybych měl hodnotit zejména první poločas, drtivá většina hráčů by měla o polovinu horší známky. Ale za druhý poločas si dle mého zaslouží hráči obrovskou pochvalu, ano, měl by to být standart, ale v těchto časech plných frustrace a nelichotivých výsledků může být toto velká morální vzpruha. Udělím proto dvě známky, každá znázorňuje jeden poločas. 1/10 a 8/10.

Po tomto zápase nasleduje reprezentačná pauza a po nej začnú Diabli hneď z ostra proti Chelsea. Zápas as odohrá v sobotu 20.10. o 13:30 na Stamford Bridge.

Zdroje: buildlineup.com, manutd.com, premierleague.com, whoscored.com