09/03/2021

Mourinho po domácej remíze s Valenciou

Manchester United vo svojom druhom vystúpení v tohtoročnej Lige majstrov remizoval na domácej pôde s Valenciou 0:0. Mourinho sa po zápase vyjadril, že to bol férový výsledok.

Férový výsledok

Bol to frustrujúci večer. Nedosiahli sme výsledok, ktorý sme chceli. V našom výkone sme mohli vidieť určité zlepšenie, lebo ak by sme nepredviedli aspoň prijateľný výkon, tak by sme prehrali. Táto prehra by nám sťažila situáciu. Máme veľmi náročnú skupinu, takže ak nedokážeme vyhrať, tak aspoň neprehrajme. Boli sme tím, ktorý sa viac snažil a mal aj viac šancí na víťazstvo, ale výsledok, ktorý sme dosiahli akceptujem. Je to férový výsledok.

Niečo nám chýba

Hráči sa snažili a dali do toho viac ako minule. Zvýšili sme úroveň nášho výkonu, intezitu a snažili sme sa zakladať útoky z niektorých problematických pozícií, ale nemáme kvalitu na to, aby sme útoky zakladali úplne odzadu. Niečo sa nám však podarilo, pokúsili sme sa zastaviť veľmi nebezpečný a rýchly tím, ktorý profituje hlavne z protiútokov a pokúsili sme sa vytvoriť si nejaké šance. Vedeli sme, že si nedokážeme vypracovať 20 šancí, lebo naši útočníci momentálne nemajú najlepšiu formu a ani sebavedomie. Dúfali sme, že si vytvoríme tri, štyri šance, dáme gól a dokážeme vyhrať. To sa nám nepodarilo, ale ako som povedal, nie je to najhorší výsledok.

Zanechá tento výsledok stopu na hráčoch?

Nie je to ani dobrý, ani zlý výsledok. Valencia by mala mať po štyroch zápasoch sedem bodov. Myslím si, že proti Young Boys získajú šesť bodov. Takže budú mať sedem a nás čakajú dva zápasy s Juventusom, kde môžeme získať body. Posledný zápas budeme hrať vo Valencii a tam sa asi aj rozhodneo postupe. Je to ťažká skupina.

Čaká nás ťažká skúška

Pred reprezentačnou prestávkou hráme ešte s Newcastlom a potom nás čakajú počas troch dní zápasy s Chelsea a s Juventusom. Pre tím by bolo veľmi dobré, kebyže dokážeme Newcastle poraziť.

Pochvala pre Valenciu

Valncia bránila naozaj dobre a pred zápasom vymenili jedného útočníka za ďalšieho defenzívneho hráča. Solera vymenili za Coquelina, čo nás prekvapilo, lebo vždy hrajú 4-4-2, ale teraz hrali defenzívnejšie, dôkladne bránili. Majú skúseného stopéra Garaya, ktorý bol dominatný v súbojoch s našim útočníkom. Hrali dobre a podarilo sa im udržať čisté konto.

Prečo bol výkop posunutý o pár minút

O šiestej sme vyrazili z hotela a dúfali sme, že 30 minút nám bude stačiť na presun na štadión, lebo zvyčajne to je dosť. Teraz nám však polícia odmietla robiť doprovod, takže sme šli sami. Z hotela Lowry nám to trvalo 75 minút. UEFA a rozhodca nám vyšli v ústrety a súhlasili, že výkop posunieme o päť minút, aby sme sa stihli pripraviť. Nebol to problém v rámci organizácie klubu. Vyskúšali sme všetko. Predpokladali sme, že to môže spôsobiť, že prídeme neskoro, ale informovali nás, že polícia nás odmietla doprevádzať počas cesty.