04/08/2021

Luke Shaw sa po remíze s Valenciou ospravedlňuje fanúšikom

Luke Shaw sa po remíze s Valenciou ospravedlnil fanúšikom zato, že bude znieť ako pokazená kazeta, no  napriek tomu verí, že to fanúšikovia pochopia. Podľa jeho slov sa snaží Manchester United opäť nájsť tú pomyselnú a stratenú iskru.

Červení diabli vstúpili do druhého zápasu Ligy majstrov s tromi bodmi, ktoré získali proti tímu Young Boys. Proti Valencii sa im však vyhrať nepodarilo a z domáceho zápasu si preto po remíze 0:0 odnášajú iba bod. Celkovo tak ide o ďalší nevýrazný výkon a zaváhanie, ktoré iba pridáva tlak na plecia Josého Mourinha a hráčov samotných. Veď napokon, Manchester United nevyhral na Old Trafforde od otváracieho ligového zápasu proti Leicesteru City, čo sú už takmer dva mesiace.

,,Niekoľko posledných zápasov nebolo dosť dobrých. Potrebujeme tú reprezentačnú prestávku a potrebujeme do nej vstúpiť s výhrou. Vždy je lepšie ak pred touto prestávkou vyhráte. Ak sa vám to nepodarí, to čakanie na ďalší zápas, aby ste mohli dať veci do poriadku, je dlhé. Ak nevyhráme, je to frustrujúce. Som si však istý, že sa vrátime späť. Hovoríme to po každom zápase a som si istý, že pre fanúšikov je ťažké to počúvať. No nevieme čo viac k tomu môžeme povedať. V sobotu musíme vyhrať a musíme to urobiť pre seba, pre tím, pre zamestnancov a samozrejme to najdôležitejšie, pre fanúšikov. Majú za sebou niekoľko ťažkých týždňov a my hráči tak isto. Urobíme všetko preto, aby sme to tento víkend napravili.“

Remíza s Valenciou znamená, že Manchester sa zatiaľ nachádza v skupine Ligy majstrov na druhom mieste so štyrmi bodmi. Na čelo tabuľky sa dostal Juventus, ktorý vyhral proti Valencii aj Young Boys. Luke je sklamaný, že naplno nebodoval aj Manchester, no zápas so „Starou dámou“ označil za možnosť ako sa opäť naštartovať.

,,Je to sklamanie, pretože zaostávame o dva body, ktoré sme stratili na domácej pôde. Tu by sme mali získavať tri body. Je to ťažké. Ak sa pozriete na druhý polčas, myslím, že sme mali asi 15 alebo 20 minút, počas ktorých sme mali na vrch. Ich brankára a obrancov sme dostávali pod tlak, vytvárali sme si šance a s loptou sme sa pohybovali lepšie. Nemali sme však dostatok šťastia, ktoré občas potrebujete nato, aby ste mohli zakončiť.“

,,Myslím, že na naše pomery bolo tempo v zápase príliš pomalé. S loptou sa musíme hýbať rýchlejšie a dostávať sa za línie. Musíme dávať loptu nebezpečným hráčom, ktorých máme a vytvárať si viac šancí. To sa však nestalo. Mali sme nejaké šance, no sme opäť tam, kde sme nechceli byť. Je ťažké to prijať. Mali by sme tieto zápasy vyhrávať, ale to sa tu už nejaký čas nestalo. Musíme to v sobotu napraviť výhrou proti Newcastle. V sobotu musíme vyhrať. Minulý víkend to bolo proti West Hamu zlé, ale tentokrát tu bol väčší hlad po víťazstve. Avšak, nevyšlo to a je to veľké sklamanie.“

,,Ako som už povedal, v Lige majstrov musíte získať maximum bodov. Myslím, že štyri body sú dobré, no mali sme ich mať šesť. Keď sa pozrieme na ďalší zápas, máme tu Juventus, ktorý k nám príde. Bude to ďalší veľmi ťažký zápas, ale o tom je Liga majstrov. Chcete hrať proti najlepším tímom. Myslím, že možno to je to, čo potrebujeme. Potrebujeme aby sem prišiel veľký tím, vďaka ktorému sa znova nakopneme a ukážeme prečo hráme za Manchester United,“ povedal Luke Shaw.