04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho po prohře s Derby County

Manchester United pohrál na domácí půdě s Derby County po penaltovém rozstřelu a vypadl tak z Carabao cupu. Mourinho se kromě zápasu, také vyjádřil k situaci kolem Paula Pogby.

ZÁPAS

Má slova o poločas byla naprosto stejná, jako v zápase s Wolves. Řekl jsem hráčům, že je zápas pořád otevřený a musíme se snažit zápas ukončit dalšími brankami, ale znovu jsme místo toho gól obdrželi – byla to fantastická střela. Naše reakce byla následně velmi dobrá, kdy jsme trefili tyč, vytvořili si více šancí, ale pak přišla červená karta a my se dostali do větších potíží. Soupeř vstřelil další gól, ale my jsme zareagovali s hrdostí a touhou vyrovnat, i když jsme měli o jednoho hráče méně. Nakonec se nám vyrovnat podařilo, ale penaltový rozstřel je loterie a mi jednu penaltu nedali. Věděli jsme, že až přijdou na řadu hráči jako Jones, Bailly, nebo Lee – kteří nejsou dobří exekutoři penalt- budeme v potížích.

INTENZITA HRY

Hrajeme proti dobrým týmům s dobrými mladými hráči, kteří mají rychlost, sílu a intenzitu.  Velmi dobře pressovali a tlačili se za každým gólem. My to musíme respektovat a mít stejnou mentalitu. Jsem samozřejmě smutný, že jsme vypadli, ale zápas jsme neprohráli, což je podle mého názoru důležité. Penaltový rozstřel je pak loterie.

NESMÍME PŘESTAT HRÁT

Mluvil jsem o tom s Michaelem [Carrickem]  a Kieranem [McKennou] na lavičce. V prvním poločase jsme dali rychlý gól a pak jsme čtyřicet minut neskórovali. Soupeř poté vstoupil do druhého poločasu lépe. My jsme začali znovu hrát a byli nebezpeční, až když vyrovnali. Proč až když to je 1:1 ? Nebo 1:2, kdy jsme měli dokonce o hráče méně ? Musíme se učit a být duševně silní.

NOVÉ PRAVIDLO O PENALTÁCH

Nové pravidlo staví favority zápasu do většího nebezpečí. Po remíze jsme v minulosti měli třicet minut prodloužení, kde favorit většinou zvítězil. Nyní se jde rovnou na penalty a já nikdy nevinil hráče za to, že penalty prohráli. Věděli jsme, že když bude kopat Jones, nebo Bailly, budeme mít potíže.

POGBA

Rozhodl jsem se, že Pogba již nebude druhým kapitánem týmu, ale není to důsledek něčeho. Nehledejte v tom žádný problém. Osoba, které se nyní takto rozhodla, je ta samá osoba, která předtím učinila Pogbu druhým kapitánem – JÁ.  Já jsem manažer a mohu dělat takováto rozhodnutí. Není v tom žádná hádka, žádný problém. Pouze jedno rozhodnutí, které nemusím vysvětlovat.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!