Mourinho po prohře s Derby County

Manchester United pohrál na domácí půdě s Derby County po penaltovém rozstřelu a vypadl tak z Carabao cupu. Mourinho se kromě zápasu, také vyjádřil k situaci kolem Paula Pogby.

ZÁPAS

Má slova o poločas byla naprosto stejná, jako v zápase s Wolves. Řekl jsem hráčům, že je zápas pořád otevřený a musíme se snažit zápas ukončit dalšími brankami, ale znovu jsme místo toho gól obdrželi – byla to fantastická střela. Naše reakce byla následně velmi dobrá, kdy jsme trefili tyč, vytvořili si více šancí, ale pak přišla červená karta a my se dostali do větších potíží. Soupeř vstřelil další gól, ale my jsme zareagovali s hrdostí a touhou vyrovnat, i když jsme měli o jednoho hráče méně. Nakonec se nám vyrovnat podařilo, ale penaltový rozstřel je loterie a mi jednu penaltu nedali. Věděli jsme, že až přijdou na řadu hráči jako Jones, Bailly, nebo Lee – kteří nejsou dobří exekutoři penalt- budeme v potížích.

INTENZITA HRY

Hrajeme proti dobrým týmům s dobrými mladými hráči, kteří mají rychlost, sílu a intenzitu.  Velmi dobře pressovali a tlačili se za každým gólem. My to musíme respektovat a mít stejnou mentalitu. Jsem samozřejmě smutný, že jsme vypadli, ale zápas jsme neprohráli, což je podle mého názoru důležité. Penaltový rozstřel je pak loterie.

NESMÍME PŘESTAT HRÁT

Mluvil jsem o tom s Michaelem [Carrickem]  a Kieranem [McKennou] na lavičce. V prvním poločase jsme dali rychlý gól a pak jsme čtyřicet minut neskórovali. Soupeř poté vstoupil do druhého poločasu lépe. My jsme začali znovu hrát a byli nebezpeční, až když vyrovnali. Proč až když to je 1:1 ? Nebo 1:2, kdy jsme měli dokonce o hráče méně ? Musíme se učit a být duševně silní.

NOVÉ PRAVIDLO O PENALTÁCH

Nové pravidlo staví favority zápasu do většího nebezpečí. Po remíze jsme v minulosti měli třicet minut prodloužení, kde favorit většinou zvítězil. Nyní se jde rovnou na penalty a já nikdy nevinil hráče za to, že penalty prohráli. Věděli jsme, že když bude kopat Jones, nebo Bailly, budeme mít potíže.