• Úvod
  • Akadémia
  • U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3

Hráči Manchesteru United U23 v dalším ligovém kole zvítězili na půdě Middlesbrough U23 2:0 a vyhoupli se do čela ligové tabulky. Svůj ligový zápas zvládli i mladíci United U18, kteří v sedmibrankovém dramatu zvítězili nad West Browmichem Albion 4:3.

Middlesbrough U23 – Manchester United U23 0:2 (0:0)

United do utkání vstoupili aktivně a už v 6. minutě utkání musel Brad James zasahovat proti střele Angele Gomese. V dalším průběhu hry se do největších šancí dostali hostující Zak Dearnley, jehož střela byla zblokována a neuspěl ani obránce Regan Poole se svojí hlavičkou. Nutno podotknout, že na druhé straně Matěj Kovář v brance United moc práce neměl.

V úvodu druhého poločasu se hosté dočkali a to když v 48. minutě utkání Tahith Chong zakroutil střelu z přímého kopu přímo do branky – 0:1. O pár minut později mohli United navýšit své vedení, ale Gomese vychytal brankář James. Blízko vyrovnání byl v 55. minutě utkání útočník Stephen Walker, jehož střela šla těsně nad břevno Kovářovi branky. Neuspěl ani obránce Tyrell Warren na druhé straně hřiště. Pojistku pro Manchester United přidal v 75. minutě Joshua Bohui, který se prosadil střelou zblízka – 0:2. V závěru utkání se sice ještě domácí Tyrone O’Neill snažil vybojovat penaltu, ale od rozhodčí dostal pouze žlutou kartu za simulování. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou Manchesteru United 2:0, který se posunul na první místo ligové tabulky.

48. Chong, 75. Bohui

ŽK:
Dale, Malley, O’Neill

Sestava Middlesbrough U23:
James – Dodds (53. Wearne), Dale, Stubbs, Reading – D. Spence, Liddle (82. K. Spence), Malley, Brahimi – O’Neill, Walker

Sestava Manchesteru United U23:
Kovář – Warren, Poole, Williams, O’Connor – Garner (85. Whelan), Hamilton – Chong, Gomes, Bohui (85. Gribbin) – Dearnley (73. Buffonge)

12 West Bromwich U23 6 0 2 4 -9 2

West Bromwich Albion U18 – Manchester United U18 3:4 (3:2)

Do utkání, které kvůli pozdnímu příjezdu hráčů Manchesteru United začalo se zpožděním, vstoupili mladíci United ve velkém stylu a už v 10. minutě se dostali do vedení, když Mason Greenwood po skvělé práci s míčem překonal Teda Canna v brance West Bromwiche krásnou střelou z voleje – 0:1. V 21. minutě utkání se domácím podařilo vyrovnat, po dobré práci Morgana Rogerse na pravém křídle se střelecky prosadil útočník Jamie Soule – 1:1. V 37. minutě utkání se United opět dostali do vedení. Po přihrávce Greenwooda se střelou zblízka prosadil Aliou Traore – 1:2. V závěru prvního poločasu se podařilo West Bromwichi výsledek otočit. Nejprve v 40. minutě utkání vyrovnal Zak Brown a o čtyři minuty později dostal domácí do vedení Rahim Tulloch – 3:2.

V 51. minutě utkání United vyrovnali. Po akci Greenwooda se k chytrému zakončení dostal Brandon Williams – 3:3. United byli od té doby jasně lepším celkem a střely Dylana Levitta a Ethana Lairda jen těsně minuly branku WBA. V 68. minutě utkání se United dočkali a dostali do vedení. Úspěšným střelcem byl opět Mason Greenwood, který prudkou střelou nedal domácímu brankáři šanci – 3:4. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a United si tak na své konto připsali další tři body.

21. Soule, 40. Brown, 44. Tulloch – 10. a 68. Greenwood, 37. Traore, 51. Williams