Review&Hodnotenie: Manchester United – Wolverhampton 1:1

V 6. kole Premier League Manchester United doma přivítal nováčka z Wolves. Po prach bídném výkonu domácí berou pouze bod za remízu 1:1.

Manažer Red Devils udělal oproti poslednímu ligovému zápasu dvě změny v sestavě. Ashleyho Younga nahradil Luke Shaw a Nemanju Matiče, jenž obdržel červenou kartu proti Watfordu zastoupil Fred.

Kdyby v 16. minutě Wolves vedli o dvě branky, tak nikdo nemohl říct ani popel. Naštěstí Manchester United má v bráně Davida De Geu. Španělský gólman nejprve v 6. minutě vychytal tutovku Raúla Jimenéza, který se ve vápně pohodlně otočil a vypálil. O deset minut později si na roh naskočil Willy Boly a zcela sám hlavičkoval, opět musel zachraňovat De Gea. V neprospěch hostí zaúřadovalo staré známé – nedáš, dostaneš. V 17. minutě Paul Pogba nápaditou přihrávkou uvolnil Freda, jenž vypálil z hranice vápna přesně k tyči, 1:0. V nastaveném čase prvního dějství mohl náskok Red Devils zvýšit Fred, ale jeho parádní ránu z trestného kopu vychytal Rui Patricio. Sedm minut po změně stran Wolves vyrovnali krásnou ranou do šibenice, 1:1. Ve zbytku zápasu se hrála spíše kopaná, United si v podstatě nic nevypracovali. Utkání tedy skončilo zaslouženou remízou.

15 Zákroky 13

David De Gea – Opäť predviedol skvelé zákroky najmä po rohoch súpera a nenechal svojim tím inkasovať viac gólov. S gólom nemohol nič spraviť, pretože strela bola dobre umiestnená. 7/10

Antonio Valencia (C) – Dopustil sa viacero nepresností, ktoré viedli k protiútokom. Čakala sa od neho lepšia podpora útoku v podobe centrov na Lukakua, najmä v závere, čo sa však nestalo. 4/10

Chris Smalling – Väčšina obrannej činnosti bola na jeho kolegoch z obrany a Chris si pripísal len jeden hlavičkový súboj, ktorý vyhral, jeden odkop do bezpečia a jedno úspešné odobratie lopty. Jeho štatistiky sú 100%, ale nemal prakticky skoro žiadnu prácu. 5/10

Victor Lindelof – Niekedy sa ocitol mimo svojej pozície a potom vzadu chýbal. Pri góle mu chýbal kúsok, aby loptu zachytil. Okrem toho si v obrane viedol dobre, vyhrával súboje a znepríjemňoval život útočníkovi hostí. 5/10

Luke Shaw – Luke si počínal najlepšie z obrannej štvorice. Podporoval útok a dobre si plnil aj defenzívne povinnosti. Pri góle mu chýbal dôraz a nechal hráča na poslednú chvíľu odcentrovať. Takisto sa od neho očakávalo viac centrov na útočiacich hráčov. 6/10

Morauane Fellaini – Prvý polčas bol stiahnutý na Matičove miesto a naša hra (aj jeho hra) vyzerala dobre. Do druhého polčasu sa posunul pod Lukakua a stred ihriska tým utrpel. Či už bol vpredu alebo vzadu, tak bojoval, vyhrával dôležité súboje a snažil sa vyhrať zápas. 7/10

Fred – Pohotovo sa zorientoval po Pogbovom sklepnutí a vstrelil svoj prvý gól za United. Pohybom pokrýval celé ihrisko a snažil sa napádať súperovu rozohrávku. Mohol pridať druhý gól po dobre kopnutom priamom kope, no brankár predviedol skvelý zákrok.  7,5/10 MOTM

Paul Pogba – Ukázal skvelý cit pre hru a loptu pri prvom góle. Pogba nezostal iba pri tejto prihrávke a počas celého zápasu rozdával skvelé prihrávky svojim spoluhráčom. Dirigoval hru a aj vďaka nemu sme v strede ihriska dominovali. 7/10

Jesse Lingard – Dobre vytváral tlak na obranu hostí. Pár krát sa dostal do zakončenia, ale ani jeden jeho pokus neskončil gólom. Okrem toho nebol Jesse moc výrazný a zažil aj lepšie zápasy. 4/10

Alexis Sanchez – Klasický výkon Alexisa. Jen a ňom vidieť neúnavná snaha a pracovitosť, ale nie je to proste ono. Nevytvoril ani sa sám nedostal do žiadnej príležitosti, čo je sklamanie pre hráča jeho kvalít. 4/10

Romelu Lukaku – Mal to na hrote ťažké, pretože sa mu nedostávalo podpory z krídel. Pripísal si len jednu strelu, ktorá bola zblokovaná, čo je na útočníka veľmi málo. V osobných súbojoch bol ako vždy silný a loptu často sám podržal a počkal na spoluhráčov. 5/10

Striedajúci hráči

Juan Mata – Juan kopal 3 rohové kopy, ale okrem toho ho na ihrisku moc vidieť nebolo. Prišiel za remízového stavu a musel hrať do plnej obrany súpera, čo mu moc nešlo. 5/10

Anthony Martial – Narobil obrane súpera o niečo viac problémov ako Alexis, ale moc vody nenamútil. 5/10

Andreas Pereira – Prišiel v 75. minúte a snažil sa zrýchliť prechod do útoku a rozdávať prihrávky do strán. 6/10

Tímový výkon – Prvý polčas bol zo strany Diablov dobrý – pressovali vyššie a po strate lopty, stred ihriska ovládli hráči United, dokonca napádali vyššie ako bežne. Celé sa to však otočilo v druhom polčase, keď sa Fellaini posunul na miesto pod útočníkom a United prešli na dvoch stredových hráčov, ale ani jeden z nich nebol čisto defenzívny. Celé sa to odzrkadlilo pri góle, kde chýbal jeden z trojice stredných záložníkov. Krídelná hra počas celého zápasu skoro neexistovala a v útočnej tretine ihriska hráči nedokázali vytvoriť šance. 4/10

Z Premier League sa presunieme do Anglického ligového pohára, kde si Diabli zmerajú sily s Lampardovým Derby County. Zápas sa odohrá v utorok 25.9. o 21:00 SEČ na Old Trafford.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com, premierleague.com