UEFA YL: Young Boys – United 1:2

Mladíci Manchesteru United U19 zvítězili v prvním zápase UEFA Youth League nad Young Boys Bern 2:1.

Do první vážnější šance utkání se dostal v 7. minutě utkání Tahith Chong, ale v těžké pozici mířil nad domácí branku. V 15. minutě Chong zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Jan Kronig, který poslal českého brankáře Matěje Kováře na opačnou stranu branky – 1:0. United ale odpověděli o pět minut později. Mason Greenwood využil přihrávky Jamese Garnera a vyrovnal – 1:1. Pro Greenwooda to byla již osmá vstřelená branka v šesti zápasech této sezony. O pár minut později Chong uvolnil Aidana Barlowa, jehož střela skončila vedle branky. V 35. minutě se po akci Chonga a Greenwooda dostal ke střele Joshua Bohui, ale ani on neměl dobře seřízená mířidla.

V úvodu druhého poločasu sice Tahith Chong dostal míč do sítě, branka ale nebyla kvůli ofsajdovému postavení holandského záložníka uznána. Na druhé straně zahrozil Steve Tokam Membou, jehož střela skončila těsně vedle tyče hostující branky a střídající Robin Golliard donutil Kováře k fantastickému zákroku. Neuspěl ani kapitán domácího celku Kreshnik Hajrizi. V 70. minutě musel kvůli zranění ze hřiště George Tanner, kterého nahradil Brandon Williams. Blízko vstřelení branky byl aktivně hrající Chong, nicméně jeho střelu z hranice pokutového území fantastickým zákrokem vytěsnil brankář Neuenschwander. Když už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, byl v pokutovém území faulován Brandon Williams a pokutový kop bez problémů proměnil Angel Gomes a zajistil mladíkům United cenné vítězství – 1:2.

15. Kronig – 20. Greenwood, 90. Gomes (pen)