José reaguje na prvé víťazstvo v novej sezóne Ligy Majstrov

José Mourinho reagoval na dobrý výkon svojich zverencov po tom, čo porazili Young Boys Bern 3:0.

Dobrý výkon po ťažkom začiatku

Práca hotová. Nebolo to fenomenálne, ale dosť dobré. Som šťastný. Dokážem pochopiť dôvody, prečo sme nezačali dobre, prečo nám trvalo 25 minút na prevzatie kontroly nad zápasom, aj to, prečo Young Boys zo začiatku držali tempo hry. Oni vedia, že pre súperov je náročné hrať na tomto povrchu, takže to zo začiatku kontrolovali a vytvárali nám problémy. Našťastie náš gól to zmenil a potom sme prebrali kontrolu nad zápasom. Je to pre nás dôležité začať výhrou.

Shaw a Dalot

Myslím si, že Luke a Diogo hrali veľmi dobre – boli sme nebezpeční z oboch strán. Mali fantastický pohyb, centre, asistencie, boli zapojení v tých najnebezpečnejších akciách a taktiež veľmi dobre aj bránili. Obaja hrali skvele, ale samozrejme Luke tu je zopár rokov, zatiaľ čo pre Dioga to bol prvý zápas za United po operácií kolena. Podľa mňa to bol solídny výkon, mohli ste vidieť jeho potenciál. Je to 19 ročný obranca, ktorý môže hrať viac ako 10 rokov za Manchester United.

Pogbov výkon

Paul bol dobrý. Cítil sa trocha unavený ku koncu zápasu, preto som ho striedal, ale jeho výkon bol prvotriedny, dodával tímu tempo, ktoré niekedy potrebujeme. Občas potrebujeme zvýšiť tempo, držať loptu a kontrolovať tempo. Samozrejme, dal veľmi dobrý gól a pri penalte ukázal osobnosť, pretože keď raz nepremeníte penaltu, tak pri tej ďalšej máte pochybnosti, ale on vôbec nepochyboval.

Hra na umelom trávniku

Po včerajšom tréningu, ktorý bol taký ľahší, bolo pár hráčov, ktorí sa sťažovali na svoje členky a chrbty. Mali bolesti. Nie je to ľahké, obzvlášť pre tých hráčov, ktorí nie sú na to zvyknutí, takže si myslím, že v súbojoch bolo aj trocha strachu. Naši hráči sú viac zvyknutí hrať na úžasných povrchoch v Anglicku so zavlažovaním, ak náhodou neprší. Kluby trávnik vždy pred zápasom zavlažujú a futbal je potom oveľa krajší. Teraz po zápase môžem povedať, že nechápem, ako môžete hrať najlepšiu klubovú súťaž na umelom trávniku.

Tri víťazstvá za sebou

Cez polčas som povedal hráčom, že je to tretí krát po sebe, čo vyhrávame po polčase 2-0. Proti Burnley sme to nedokončili, ale neinkasovali sme, proti Watfordu sme inkasovali a mali sme problémy. Dnes sme mohli mať toho viac, ale v druhom polčase boli moji hráči zodpovední a mali ambície dať tretí gól. Čo sa mi najviac páči je to, že po dvoch prehrách sme tri krát za sebou vyhrali a ukázali sme solídne výkony. Teraz sa vidíme doma v sobotu.

Čakajú nás dvaja dobrí súperi

Pre nás bolo dôležité vyhrať, pretože pravdepodobne, povedal som pravdepodobne, každý tím získa proti Young Boys šesť bodov. Takže pre nás bolo najdôležitejšie nestratiť body, pretože teraz máme tri zápasy po sebe, dva proti Juventusu a jeden proti Valencii, a v týchto zápasoch musíme získať body, aby sme sa kvalifikovali, no samozrejme, proti týmto dvom silným klubom to bude ťažké.

zdroj: manutd.com