• Úvod
  • Akadémia
  • U23 remizovala s Readingem 1:1, U18 porazila Blackburn 4:3

U23 remizovala s Readingem 1:1, U18 porazila Blackburn 4:3

Manchester United U23 remizoval v 5. kole Premier League 2 Division Two s Readingem U23 na Old Trafford 1:1, zatímco Manchester United U18 porazil v ligovém zápase Blackburn U18 4:3.

Manchester Uniued U23 – Reading U23 1:1 (0:1)

V základní sestavě Manchesteru United se objevili i hráči z prvního týmu, když v obraně nastoupili Marcos Rojo a Diogo Dalot. V brance domácích se pak objevil český brankář Matěj Kovář. Do utkání vstoupili lépe hostující hráči. V 11. minutě se trochu se štěstím dostali do vedení a to když nepovedenou střelu jednoho z hostujících hráčů hlavičkou usměrnil do sítě Ben House – 0:1. O pár minut později musel Kovář zasahovat proti střele Darrena Sidoela z přímého kopu. V dobrém světle se předvedl i hostující brankář Luke Southwood, který nejprve vychytal Zaka Dearnleyho a o chvíli později si poradil i s nebezpečnou střelou Tahitha Chonga po přihrávce Angela Gomese, který v utkání nastoupil s kapitánskou páskou. V závěru prvního poločasu musel místo Kováře zasahovat RoShaun Williams, který z brankové čáry odkopával míč po střele Calluma Marriotta.

Druhý poločas začali domácí lépe a Angel Gomes byl pouze pár decimetrů od vstřelení vyrovnávající branky. V 54. minutě utkání musel ze hřiště zraněný Marcos Rojo, ale podle posledních zpráv by se nemělo jednat o nic vážného. V 66. minutě utkání se Manchesteru podařilo vyrovnat a to když Zak Dearnley pronikl po pravé straně, předložil míč na malé vápno pro Joshua Bohuie, který tvrdou střelou pod břevno hostující branky nedal brankáři žádnou šanci – 1:1. V závěru utkání byli hráči Readingu aktivnější a dostali se do několika slibných šancí, ale nejprve domácí hráče zachránilo břevno a pak dobrý obranný zákrok Williamse. Utkání tak skončilo remízou 1:1 a United v nové sezoně stále nepoznali hořkost porážky.

66. Bohui – 11. House

ŽK:
Bohui, Gomes – Sidoel

Sestava Manchesteru United U23:
Kovář – Dalot, Williams, Rojo (54. Poole), O’Connor – Garner (78. Barlow), Hamilton – Chong, Gomes, Bohui – Dearnley (79. Buffonge)

Sestava Readingu U23:
Southwood – Howe, Osho, Mcintyre, Medford-Smith – Frost, Sidoel (79. Coleman), East, Harriott (60. Nolan) – Loader, House (88. Liddle)

12 West Bromwich U23 4 0 1 3 -8 1

Manchester United U18 – Blackburn Rovers U18 4:3 (2:1)

Úvod utkání vyšel mladíkům United dokonale a už ve 4. minutě utkání využil Mason Greenwood přihrávky Anthonyho Elanga a dopravil míč za záda brankáře Bena Winterbottoma – 1:0. V 21. minutě utkání to byl opět Greenwood, který přehodil brankáře hostů a navýšil vedení domácích o dvě branky – 2:0. V závěru prvního poločasu se hostům podařilo snížit. První střelu Jacka Valeho sice Alex Fojtíček vyrazil, ale na druhý pokus už byl krátký – 2:1. V 58. minutě se mladíkům Blackburnu dokonce podařilo vyrovnat a to když se po rohovém kopu Luke Brennana střelou z voleje opět prosadil Jake Vale – 2:2. Nerozhodný stav ale vydržel pouze pár minut, v 62. minutě utkání se střelou zblízka prosadil Anthony Elanga – 3:2. Hostům se ale opět podařilo vyrovnat a to když se v 81. minutě přízemní střelou prosadil Sam Burns. O vítězství Manchesteru United rozhodl v 88. minutě Mason Greenwood, který skóroval po sólové akci – 4:3. Tři body tak zůstali United.