Review&Hodnotenie: Watford – Manchester United 1:2

V 5. kole čakal Josého zverencov náročný zápas s vo forme hrajúcim Watfordom. Diabli ho vďaka dvom gólom z prvého polčasu zvládli a domáci aj napriek obrovskej snahe v závere zápasu nedokázali vyrovnať.

Po reprezentačnej prestávke musel José vo svojej základnej zostavu urobiť jednu vynútenú zmenu. Shawa, ktorý v zápase so Španielskom škaredo dopadol na zem, musel nahradiť Young. Zvyšok zostavy zostal od víťazného zápasu s Burnley bez zmeny.

V úvode zápasu sa oba tímy nikam príliš nehrnuli. Hráči United si boli vedomí sily Watfordu, ktorý zažíva svoj najlepší štart sezóny a snažili sa tak držať loptu čo najviac na svojich kopačkách a kontrolovať tempo zápasu. To sa im hneď od úvodu darilo a až na menšie zaváhanie Fellainiho, po ktorom zakončoval Deeney, nepustili domácich k ničomu. Na opačnej strane si Diabli vytvorili viacero príležitostí. V prvej sa po prihrávke od Sáncheza ocitol Lukaku, lopta mu však utiekla. Svoju šancu si neskôr vypracoval aj samotný Alexis, no bývalý brankár United Ben Foster jeho strelu vyrazil nad brvno. O pár minút neskôr sme sa však gólu napokon dočkali, keď Lukaku dosť netypickým spôsobom zakončil Youngov center – 0:1. Ďalšiu šancu mal Pogba, no Foster skvelým zákrokom znovu podržal Watford. Ani on ale nedokázal zabrániť druhému gólu, keď Fellaini vrátil loptu do malého vápna, kde sa výborne zorientoval Smalling a zvýšil skóre – 0:2. Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí sa už od úvodu snažili prelomiť obranu United. Ich snaha sa však väčšinou končila na hranici šestnástky, kde končila či už zlým riešením, alebo dobrým defenzívnym zákrokom. United hrajúci v ružovom sa do útoku zbytočne nehnali a spoliehali sa skôr na brejky, no aj napriek viacerým náznakom sa im ďalší gól vstreliť nedarilo, keďže finálna fáza im vôbec nevychádzala. Domácim sa napokon podarilo znížiť skóre v 65. minúte, keď sa dokázal presadiť Gray, ktorého obrana nechala osamoteného na hranici jedenástky – 1:2. V úplnom závere videl Matić po faule na Hughesa druhú žltú kartu a odchádzal pod sprchy o pár minút skôr. Z rezultujúceho priameho kopu sa ku hlavičke dostal Kabasele, ale De Gea skvelým zákrokom zlikvidoval jeho pokus a United si tak ustrážili svoj tesný náskok.

25 Zákroky 11

David de Gea opět předvedl to nejlepší co umí. V prvním poločase neskutečně vychytal dělovku pod břevno a na konci zápasu zachránil reflexivním zákrokem proti hlavě Kabaseleho 3 body.Proti gólu neměl šancib. 8/10

Ashley Young  Ashley zastoupil Shawa solidně, i když nebyl až tak přímý dopředu. Zajímavé bylo jeho kopání standartních situací, po kterých jsme vstřelili oba góly. Předvedl i dobrou kondici, útočníci Watfordu mu nedělali větší problémy. 7/10

Victor Lindelof – Je vidět, že si Victor stále není úplně jistý sám sebou. Má svůj podíl na obdrženém gólu. Naštěstí ale neudělal žádný velký kiks. Pozitivum je, že se snad začínají sehrávat s Chrisem a nenechali Watford v závěru vyrovnat. 5/10

Chris Smalling –  Byl mnohem víc vidět než jeho druhý kolega na stoperu, a to nejen díky novému účesu. Bránil dobře a agresivně, snažil se koordinovat obranu. Neprohrával důležité souboje hlavou a vstřelil dobrý gól. 8/10

Antonio Valencia – Předváděl důležité obranné zákroky a klasicky makal celý zápas. Vytahoval se až na křídlo, když se Lingard stahoval do středu a dělal mu tak místo. Nenechal Pereyru prakticky nic ukázat. 7/10

Nemajna Matic – Dnes to vůbec nebyl jeho zápas. Byl pozdě v soubojích, kazil i poměrně snadné přihrávky. Bohužel ještě v závěru dostal druhou žlutou kartu a odešel do šaten, přístí zápas si tak nezahraje. 3/10

Paul Pogba – Předvedl skvělý výkon, bohužel ho neokořenil gólem, ale párkrát k němu měl hodně blízko. V prvním poločase byl všude, v druhém jako by se trochu ztratil. Nicméně za jeho výborné přihrávky a slušné střely dostává MOTM. 8/10 MOTM

Marouane Fellaini – Jako v minulém zápase hrál hodně zataženě a tužil obranu. Těžko hodnotit jeho výkon, má totiž obrovský podíl na obou vstřelených gólech, ale na druhou stranu hloupě fauloval a ztratil spoustu balónů. I tak ale odvedl kus černé práce. 6/10

Jesse Lingard – Jesse dnes nebyl příliš vidět, ačkoliv se snažil o rychlé vytahovaní balónů do útoku. Nedostal se do žádné větší šance, ani žádnou nevytvořil. V 70. minutě byl vystřídán. 4/10

Alexis Sánchez – Hrál dobře, makal a snažil se vymyslet něco nebezpečného. V 31. minutě dal po individuální akci téměř gól. Neztrácel balóny a ukázal, proč má v základní sestavě přednost před Martialem. 7/10

Romelu Lukaku – Hned na začátku zápasu si bohužel špatně zpracoval balón, jinak to mohlo být 1:0. Následně ale jeho břichem „vstřelil“ náš první gól. Snažil se tahat balóny a byl se jako lev, ačkoliv to nebyl zápas, ve kterém by se mohl nějak víc ukázat. 7/10

Anthony Martial – přišel na hřiště za Lingarda, ale bohužel se (opět) neukázal vůbec tak, jak by bylo potřeba. Dostal se do dobrých šancí něco vymyslet v protiútocích, téměř vše ale vyřešil špatně. Mám Martiala velice rád, ale pokud něco razantně nezmění, není pro něj v Manchesteru United místo. 3/10

Scott McTominay – přišel na posledních pár minut za Alexise, aby přinesl klid do hry. Není co hodnotit. Nehodnocen

Eric Bailly  – Nehodnocen

Týmový výkon – Dnes hráči neukázali příliš přesvědčivý výkon, ale díky dvěma gólům v prvním poločase získali důležité 3 body. Nechybělo ale mnoho a zápas by skončil remízou. Za stavu 2:0 je potřeba zápas mnohem více kontrolovat, což se v druhém poločase vůbec nedařilo.  6/10

V ďalšom zápase sa Diabli predstavia na pôde Young Boys Bern v rámci prvého zápasu skupinovej fázy Ligy Majstrov. Zápas sa odohrá 19. septembra/září o 21:00 SEČ.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com, whoscored.com, manutd.com