25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Luke Shaw vynechá po zranění zápas s Watfordem

Anglický levý obránce se v sestavě v sobotním zápase Premier League proti Watfordu neobjeví, jelikož si musí odbýt povinnou sedmidenní lhůtu jako léčbu otřesu mozku.

Shaw utrpěl otřes mozku po nešťastné kolizi se španělským obráncem Dani Carvajalem ve druhém poločase zápasu Ligy národů, kde Anglie na domácí půdě podlehla Španělsku 1-2, kdy na jediný gól Anglie přihrával Marcusi Rashfordovi krásnou kolmou přihrávkou právě Shaw. Anglický bek se vrátil v pondělí do Manchesteru pro další pozorování a léčbu, ale naneštěstí nebude manažeru Mourinhovi, který Shawovy výkony po celou sezónu vyzdvihuje, k dispozici pro další soutěžní zápas.

„Vždy neradi vidíte takový incident, který okamžitě vypadá potenciálně vážně“, prohlásil anglický manažer Gareth Southgate, který zároveň připravuje své svěřence na úterní přátelský zápas proti Švýcarsku.

„Byl očividně tvrdě udeřen a vyřazen ze hry, než dopadl na zem. Myslím, že se s tím náš lékařský tým vypořádal dobře. Poslední den ještě strávil s námi, aby se zotavil, a poté se odpoledne přesunul do svého klubu. Všechno dopadlo dobře, má teď povinnou sedmidenní lhůtu, kterou si kvůli otřesu mozku musí odbýt, ale měl by být zpět k dispozici hned poté,“ řekl Luke.

Shaw byl při zápase odnesen na nosítkách s kyslíkovou maskou, ale probral se velmi rychle v lékařské místnosti a kontaktoval svou rodinu a přátele. Jen pár dní před tím se Shaw na tiskové konferenci rozpovídal o jeho hororové zlomenině nohy a přiznal, že byl blízko její amputace, což ho rovněž nutilo uvažovat o ukončení kariéry v pouhých 23 letech. Naštěstí se tvrdě pracující obránce do této sezóny vrátil v nevídané formě, stihl si již připsat první soutěžní gól v zahajovacím utkání anglické ligy proti Leicesteru a získal také ocenění pro hráče měsíce srpna.

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!