Review&Hodnotenie: Burnley – Manchester United 0:2

Ve 4. kole Manchester United zajížděl na stadion Turf Moor. Po pondělním výplachu od Tottenhamu bylo třeba opět brát tři body. Po dobrém výkonu hráči Red Devils nakonec přehráli Burnley 2:0. Ve druhém poločase ještě neproměnil penaltu Paul Pogba a Marcus Rashford dostal červenou kartu.

Oproti zápasu s Tottenhamem udělal José Mourinho v utkání s Burnley tři změny. Ze sestavy vypadl Phil Jones, Ander Herrera a Fred, které nahradilo trio Victor Lindelof, Marouane Fellaini a Alexis. Zvoleno bylo rozestavení se dvěma stopery a po třech hráčích v záloze a v útoku.

Od začátku zápasu na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo, a to Manchester United. Nebyl to takový kvapík jako proti Spurs, ale dominance byla očividná. Burnley se spoléhalo ve většině případech jen na dlouhé nákopy. Ze strany United chyběla větší rychlost v útočných akcích. První gólová radost přišla ve 27. minutě, kdy Alexis krásně našel Romela Lukaka, jenž se zblízka hlavou nemýlil 0:1. Za necelých deset minut mohlo být veseleji, ale belgický snajpr neproměnil svoji šanci. Zaváhaní Lukaku napravil ve 44. minutě, když se k němu odrazil míč a neomylně ho dopravil do sítě 0:2. Do druhého poločasu hráči Manchesteru United nastoupili vlažně, ale soupeř si nedokázal vypracovat prakticky žádnou šanci. V 69. minutě mohla přijít definitivní pojistka výhry, ale Paul Pogba neproměnil pokutový kop po faulu na Marcuse Rashforda. A byl to právě mladý odchovanec, jenž o dvě minuty později vyfasoval červenou kartu, když se hlavou ohnal po soupeři, poté co byl nepříjemně dohrán. Třetí gól už v zápase nepadl, i když Lukaku měl několik slibných šancí. Red Devils si tak odvážejí zaslouženou výhru z Turf Moor.

Autorom hodnotenia je redaktor Johny23

David de Gea – David dnes konečně udržel čisté konto, předvedl dobré výběhy na centry do malého vápna a na konci zápasu skvěle reagoval na hlavičku Vokese.  7/10

Luke Shaw –opět předvedl dobrý výkon, podporoval útok a zároveň plnil své obranné povinnosti. Byl u obou vstřelených gólů, má prakticky „dvě druhé asistence“. Jediným mínusem je žlutá karta, která byla nebezpečně blízko našeho vápna. 7/10

Victor Lindelof, Chris Smalling – dnes není na stoperské dvojici příliš co hodnotit, protože nebyli nějak více prověřeni. V obraně jim vypomáhal Fellaini a když už se dostali do nějakého souboje, vyhráli ho. 5/10

Antonio Valencia – hrál hodně vytaženě a snažil se něco dopředu vymyslet, což se mu bohužel úplně nedařilo. Bránil poctivě a předvedl průměrný výkon. 5/10

Nemajna Matic – vnesl do zálohy klid, zachytával balóny a posílal přesné přihrávky. Výborně propojoval obranu a útok. Jen tak dál. 7/10

Paul Pogba – nekazil přihrávky jako v minulých zápasech a vyvážel balóny z obrany. Kopnul špatně penaltu, která mohla zápas definitivně ukončit. Dokáže určitě zahrát ještě lépe, no nutno dodat, že hráči Burnley mu v soubojích nedali ani milimetr navíc a poctivě ho dohrávali. 6/10

Marouane Fellaini – hrál hodně zataženě, prakticky na pozici stopera. Dobře čistil balóny z našeho vápna a příliš nekazil přihrávky, svoji úlohu splnil dokonale. 8/10

JesseLingard – v prvních minutách byl hodně výrazný, nechybělo moc a mohl nám zařídit vedení. Byl o hodně viditelnější, než Mata minulých zápasech. Před druhým gólem pěkně naznačil a následně vyslal ránu, po jejímž tečování dal Lukaku druhý gól. 7/10

Alexis Sánchez – bohužel to byl od Alexise dnes spíš slabý výkon, kromě nádherného centru na Lukakua, po kterém jsme se dostali do vedení. Zkoušel vymýšlet zajímavé přihrávky, případně střílet ale nic z toho se mu příliš nevedlo. Byl vystřídán v 60. minutě. 4/10

Romelu Lukaku – předvedl poměrně solidní výkon kdy dal dva dobré góly, no nicméně mohl klidně dát další tři. Udržoval balóny na útočné polovině a povedlo se mu i pár přihrávek. Měla se na něj asi kopat druhá penalta. 8/10 MOTM

Striedajúci hráči

Marcus Rashford – přišel za Alexise, vybojoval penaltu a minutu na to dostal absolutně zbytečnou červenou kartu, kterou nám zkomplikoval konec zápasu. 1/10

Ander Herrera – není moc co hodnotit, jednou dobře podržel balón před vápnem soupeře a v nastavení vyslal jednu přízemní střelu.

Eric Bailly – nehodnocen

Týmový výkon –  Proti slabému dnes hráči United předvedli poměrně slušný výkon, který kazí jen zbytečná červená karta Rashforda a neproměněné šance Lukakua. Rozhodčí byl ke konci zápasu hodně laxní, když měl odpískat druhou penaltu a následnou ruku, která zabránila vyložené gólové šanci. Pozitivem je první čisté konto v sezóně. 7/10

Po reprezentační pauze čeká hráče United Watford, na jehož půdě se obě mužstva utkají 15. září/septembra  v 18:30 SEČ.