22/06/2021

Herrera: Musíme sa pozerať do budúcnosti

Ander Herrera tvrdí, že Manchester United v nedeľnom stretnutí Premier League porazí Burnley s rovnakým postojom a odhodlaním, aké tím ukázal proti Tottenhamu.

Červení diabli ukázali v prvom polčase zápasu proti Tottenhamu dobrý obraz hry, no v tom druhom dostali 3 góly a tak Tottenham z tohto zápasu odišiel ako víťaz.

„Ak tím ako Manchester United prehrá doma 0-3, a ak ste nevideli zápas, tak si pomyslíte, že to bola katastrofa, no nebolo to tak úplne. Hrali sme dobre 60-70 minút a po polčase sme mali vyhrávať 2-0, ale to sa nepodarilo. Ak chceme vyhrať nasledujúci zápas proti Burnley, tak toto je záväzok, ktorý si musíme dať. Ukázali sme základy hry. Toto je cesta, ktorou musíme ísť, ak chceme vyhrať proti Burnley. Máme kvalitný a veľmi široký káder. Urobili sme 6 zmien a prvých 70 minút sme boli dobrí. Ako jednoducho sa vedia veci otočiť. Je ľahké porozumieť tomu čo sa stalo. Ak máte 16, či 17 príležitostí na skórovanie a nevyužijete ich, tak súper môže skórovať. Súper môže zaútočiť, čo aj presne urobili. Skórovali gól z ich prvého rohového kopu, čo viac dodať?“

,,Myslím, že oddanosť, prístup k hre a spôsob, akým sme hrali proti súperovi, bol perfektný. Nenechali sme ich tvoriť. Jedná z veci, ktoré robia super je to, že tvoria hru, no dnes sme im to nedovolili. Navodili sme im pocit, že sa na ihrisku necítili pohodlne, mali sme veľa nahrávok,  voľných kopov a rohov. V prvom polčase sa cítili skutočne nepohodlne, je neuveriteľné, že sme nevyhrali zápas. No futbal je už taký: ak hráte proti top tímu, máte veľa príležitostí a nevyužijete ich, tak sa to môže stať. Môžu skórovať z prvého rohového kopu, pretože v tíme majú dostatočne dobrých hráčov. Jediná vec, ktorú momentálne môžeme urobiť, je pozrieť sa do budúcnosti na nasledujúci zápas. Ak budeme mať rovnaký postoj a víťaznú mentalitu aj v zápase proti Burnley, tak by sme mali tento zápas vyhrať. Z tohto zápasu [proti Spurs] si môžeme zobrať dobré veci, do ďalšieho zápasu.“