Review&Hodnotenie: Brighton – Manchester United 3:2

Po triumfe nad Leicesterom City v otváracom dueli novej sezóny Premier League sa očakávali tri body aj z ihriska súpera. Červení diabli cestovali na juh Anglicka, konkrétne až k jeho pobrežiu, kde na nich čakal duel s Brighton & Hove Albion. Namiesto víťazstva sme si však zo stretnutia odniesli prehru 2:3.

Do prístavného mesta necestoval s tímom Alexis Sánchez, ktorý si cez týždeň privodil zranenie. Očakávať sa tak dala minimálne jedna zmena oproti minulému kolu. Do základu a ani na lavičku nebol nominovaný Darmian, ktorého vymenil Young. Okrem toho od začiatku štartoval Lukaku na úkor Rashforda.

Hneď v úvode zápasu našiel Pogba Lukakua po chybe Dunka, no ten v obrovskej príležitosti minul a Dunk sa pri tejto situácii zranil. V 25. minúte vyslal March prízemný center, ktorý prešiel cez Younga a Baillyho až na hranicu malého vápna. Tam si našiel cestu skúsený Glenn Murray, ktorý obišiel Lindelofa a vonkajškom pravačky usmernil loptu za de Geu 1:0. Netrvalo to dlho a náskok Brightonu opäť narástol. V 27. minúte po rohovom kope a následnom neúspešnom odkopnutí lopty z vápna zvyšoval Duffy 2:0. Odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať a podobne po rohovom kope, keď sa loptu nepodarilo upratať do bezpečia, vstrelil Lukaku kontaktný gól 2:1. Ešte v závere prvého polčasu stihli domáci zvýšiť svoj náskok po pokutovom kope a poslať tak Diablov v smútku do šatne 3:1. Po zmene strán José Mourinho dvakrát striedal. Z ihriska stiahol Andreasa Pereiru i Juana Matu, žolíkmi mali byť odchovanci Jesse Lingard a Marcus Rashford. Diabli sa síce snažili napraviť mizerný prvý polčas, no domáci dobre bránili. Gól sa nakoniec podarilo dať až v úplnom závere zápasu po pokutovom kope, ktorý premenil Pogba 3:2.

• Absencia Matića vzadu citeľná, ako aj lídra, ktorý by bol mužstvo potiahol za nepriaznivého stavu

Lavička: Grant, Fellaini (60′). Herrera, Lingard (46′).McTominay, Rashford (46′), Smalling

28 Zákroky 13

David De Gea – Dostal tři góly, kdy u druhého možná mohl vyběhnout na centr a chytit ho. Téměř chytil penaltu. Jinak neukázal žádný výraznější zákrok. 6/10

Ashley Young – Ashley dnes nastoupil na postu pravého obránce a předvedl poměrně slabý výkon. Jeho centry byly nepřesné, nebo zblokované. Přes jeho stranu šla nahrávka na první obdržený gól. 4/10

Victor Lindelöf, Eric Bailly – Naše stoperská dvojice dnes předvedla tragický výkon. Každý zavinili jeden gól, Lindelöf byl nedůrazný při prvním góle a Bailly hloupě fauloval a zavinil penaltu. Jejich spolupráce a kooperace byla až strašidelná, několikrát nechali naši obranu úplně otevřenou. 1/10

Luke Shaw – Zřejmě nejlepší hráč našeho týmu v dnešním utkání. Dobře se vracel a zároveň podnikal dobré útočné výpady. Díky jeho pohotové reakci jsme dali první gól. 8/10 MOTM

Fred – Dnes předvedl spíš průměrný výkon, zkoušel párkrát najít spoluhráče nahrávkami vpřed, bohužel se mu to příliš nedařilo. Jeho nepříliš šťastné zpracování vedlo k obdrženému gólu. 6/10

Paul Pogba – Bohužel asi náš nejhorší hráč dnešního utkání. Předržoval balón, vymýšlel hloupé kličky a prohrál osobní souboj před druhým obdrženým gólem. Ačkoliv dal v nastavení gól z penalty, neukázal dnes výkon hodný kapitánské pásky. 3/10

Pereira – Byl o dost méně výrazný než v předchozích zápasech, nicméně nějak výrazně nekazil nahrávky a pomáhal obraně s rozehrávkou. V poločase byl vystřídán. 6/10

Mata – v prvním poločase byl neviditelný a o přestávce byl vystřídán. Spousta jeho přihrávek byla nepřesných a má svůj podíl na druhém gólu Brightonu, kdy nezachytil nabíhajícího hráče 4/10

Martial –  V prvních pár minutách předvedl pár pěkných náběhů s míčem do obrany soupeře, nicméně v průběhu prvního poločasu se jeho výkon bohužel jen zhoršoval. V 60. minutě byl vystřídán. 5/10

Lukaku – Přestože dal gól, nebyl to od něj dnes dobrý výkon. Hned na začátku zápasu spálil jasnou příležitost, následně v průběhu zápasu kazil přihrávky a k ničemu výraznějšímu se nedostal. Při gólu prokázal dobrý výběr místa. 6/10

Lingard – Rozhýbal obranu soupeře a byl dobrým oživením hry. Bohužel ani on se nedostal do větší příležitosti 7/10

Rashford – Přišel v poločase a párkrát si dobře zaběhl za obranu, jinak ale nezvládl vytvořit nic nebezpečného. 7/10

Fellaini –  přišel jako poslední střídající hráč, po faulu na něj byla v poslední minutě zápasu odpískána penalta. Zpracovával nakopnuté míče, jinak nějak výrazný nebyl. 7.5/10

Týmový výkon: Naše obrana dnes předvedla katastrofální výkon až na dobrou práci Shawa. Záloha a útok nic kloudného nepředvedli a velkou mírou se na tom podílel i špatně hrající Pogba. 3/10

Review spracoval redaktor Vik. Hodnotenie spracoval redaktor Johny23

V nasledujícím zápase čeká na hráče United Tottenham, se kterým se utkají 27. srpna ve 21:00 SEČ na Old Trafford.