U23 i U18 o víkendu bodovali naplno

Manchester United U23 ve 2. kole Premier League 2 Division Two porazil na domácím hřišti Aston Villu U23 3:1, zatímco mladíci Manchesteru United U18 zvládli prestižní zápas s Liverpoolem U18, který porazili na jeho hřišti stejným výsledkem.

Manchester United U23 – Aston Villa U23 3:1 (1:1)

V úvodu utkání se do první šance dostal Joshua Bohui, jehož střela skončila těsně vedle branky Matiji Šarkiće. V 10. minutě utkání se poprvé měnilo skóre utkání. Po akci Tahitha Chonga zakončoval DJ Buffonge, jehož tečovaná střela skončila za zády hostujícího brankáře – 1:0. Vedení ale domácím nevydrželo příliš dlouho. O pouhou minutu později Kelsey Mooney obešel George Tannera a ačkoliv si brankář Matěj Kovář na jeho střelu šáhl, skončila v síti – 1:1. Kovář se pak vyznamenal několika dobrými zákroky proti šancím Mooneyho a McKirdyho. Na druhé straně neuspěli Bohui a Chong a ani Ethan Hamilton, který hlavičkoval nad branku. První poločas tak skončil remízou 1:1.

V 53. minutě utkání do pokutového území Aston Villy pronikl Tahith Chong, kterého fauloval Jacob Bedeau a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Angel Gomes, který nedal Šarkićovi žádnou šanci – 2:1. O vyrovnání se snažil opět Mooney, ale nejprve jej vychytal Kovář a poté mířil nepřesně. Za United byl hodně aktivní Angel Gomes, jehož střela z 67. minuty utkání skončila na břevně hostující branky. Definitivní pojistka přišla v 78. minutě a to když George Tanner centroval a střídající Nishan Burkart dopravil míč do sítě – 3:1. V závěru utkání mohl ještě navýšit vedení United Chong, ale jeho prudká střela trefila pouze brankáře Šariće do obličeje. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím United 3:1.

10. Buffonge, 53. Gomes (pen), 78. Bukart – 11. Mooney

ŽK:
Sang – McKirdy

Sestava Manchesteru United U23:
Kovář – Poole, Williams, O’Connor, Tanner – Hamilton, Barlow (57. Whelan) – Chong, Buffonge, Gomes (82. Sang) – Bohui (65. Burkart)

Sestava Aston Villy U23:
Šarkić – Bree, Bazeley, Bedeau, Revan – Cox (72. Prosser), Lyden (46. O’Hare), Doyle-Hayes, Clarke – McKirdy (45. Rowe), Mooney

12 Norwich City U23 1 0 0 1 -2 0

Liverpool U18 – Manchester United U18 1:3 (0:0)

V úvodu utkání se do první šance dostal hostující Largie Ramazani, nicméně míč za záda Vítězslava Jaroše nedostal. Na druhé straně nepřesně hlavičkoval Rhys Williams. Blízko vstřelení branky byl americký mladík Matteo Ritaccio, který orazítkoval tyč hostující branky. Neuspěli ani další domácí hráči Abdi Sharif a Paul Glatzel. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Začátek druhého poločasu vyšel Manchesteru United perfektně. V 47. minutě utkání zahrával rohový kop Arnau Puigmal a obránce Di’Shon Bernarnd hlavičkou otevřel skóre utkání – 0:1. V 59. minutě United opět udeřilo. Po skvělé kombinaci zakončoval Mason Greenwood – 0:2. V 70. minutě utkání se Liverpoolu podařilo snížit a to když se prosadil Glatzel střelou z dálky – 1:2. O pár minut později domácí tým přišel o Sharifa, který dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně do šaten. Závěr utkání byl dost nervózní a po faulu Brandona Williamse se musel i obránce United předčasně poroučet do kabin, když za svůj zákrok viděl červenou kartu. Poslední slovo v utkání měl James Garner, který proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu. Utkání skončilo vítězstvím mladíků United 3:1.

70. Glatzel – 47. Bernard, 59. Greenwood, 90. Garner (pen)