U18 i U23 na úvod sezony remizovali

Manchester United U23 v úvodním utkání Premier League 2 Divize 2 remizoval s Fulhamem U23 na jeho hřišti 2:2, zatímco tým U18 remizoval v úvodním utkání Premier League U18 North s Derby County 3:3.

Fulham U23 – Manchester United U23 2:2 (1:1)

Do první vážnější šance se dostali hostující hráči a hned z toho byla vstřelená branka. Obránce George Tanner centroval a Angel Gomes hlavičkou překonal Magnuse Normana v brance Fulhamu – 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat v 41. minutě utkání a to když brankář United Kieran O’Hara sice vyrazil přímý kop George Rileyho, ale na dorážku Arona Daviese už byl krátký – 1:1. V druhém poločase, konkrétně v 61. minutě utkání, se hostující hráči opět dostali do vedení a to když po pěkné kombinaci Buffonge a Gomese zakončoval Tahith Chong – 1:2. V dalším průběhu utkání se dvakrát skvěle vyznamenal brankář O’Hara proti šancím Cauleyho Woodrowa. Domácím se ale přeci jenom podařilo vyrovnat a to v 79. minutě, kdy se střelecky prosadil Robert Atkinson – 2:2. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a utkání tak skončilo remízou 2:2.

41. Davies, 79. Atkinson – 28. Gomes, 61. Chong

Sestava Fulhamu U23:
Norman – Jenz (67. Drameh), Davies, Atkinson, Mundle-Smith – O’Riley, Käit, Francois – Thompson (73. Harris), Woodrow, Thorsteinsson

Sestava Manchesteru United U23:
O’Hara – Tanner, Poole, Williams, O’Connor – Hamilton, Garner – Chong, Buffonge (89. Whelan), Gomes (89. Dearnley) – Wilson (46. Bohui)

12 Middlesbrough U23 1 0 0 1 -2 0

Manchester United U18 – Derby County U18 3:3 (1:1)

Mladíky United vedl jako hlavní manažer nově Neil Ryan. Od úvodu utkání byl domácí Manchester aktivnějším celkem, ale do výraznějších šancí se nedostával. Největší problémy dělal hostujícímu brankáři Mason Greenwood, který se zúčastnil s prvním týmem předsezonní přípravy v USA. A byl to právě Greenwood, kterému se v 23. minutě utkání podařilo otevřít skóre utkání. Po krásné individuální akci se prosadil prudkou střelou k pravé tyči – 1:0. Blízko navýšení vedení byl Dylan Levitt, ale na poslední chvíli jeho střelu zblokoval hostující obránce. V 39. minutě se Derby podařilo vyrovnat a to když se střelecky prosadil Alex Matthews – 1:1. United mohli ihned odpovědět, ale Greenwood trefil pouze tyč Frenchovi branky. V závěru prvního poločasu dostali domácí výhodu pokutového kopu a to když byl v pokutovém území faulován Dion McGhee. K exekuci pokutového kopu se postavil Greenwood, nicméně brankář French jeho střelu kryl.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji hráči Red Devils a hostující brankář musel dvakrát zasahovat, nejprve proti střele Greenwooda a následně proti střele Largieho Ramazaniho. V 51. minutě utkání se United přece jenom dočkali. Obránce Brandon Williams obešel dva hostující obránce a prostřelil brankáře Frenche – 2:1. V 56. minutě bylo opět vyrovnáno. Brankář Jacob Carney po špatné malé domů Di’Shona Bernarda fauloval Jacka Strettona a rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Morgan Whittaker – 2:2. Hostující hráči se pak málem dostali do vedení a to když Stretton trefil tyč. V 79. minutě utkání se ale mohli radovat hráči United. Ramazani připravil dobrou palebnou pozici pro Greenwooda, který svým druhým gólem v utkání vrátil Manchesteru zpět vedení – 3:2. Když už to vypadalo, že utkání skončí vítězstvím domácích, v nastaveném čase střídající Ben Hockenhull fauloval v pokutovém území hostujícího hráče a kopala se další penalta. Tu opět proměnil Morgan Whittaker a utkání tak skončil remízou 3:3.

23. a 79. Greenwood, 51. Williams – 39. Matthews, 56. (pen) a 90. (pen) Whittaker