Review&Hodnotenie: Manchester United – Leicester City 2:1

Manchester United sa v úvodnom zápase prvého kola Premier League stretol s futbalistami Leicestru City na domácom Old Trafford. Stretnutie prinieslo dobré individuálne výkony niektorých hráčov a prvý gól pre Luka Shawa v seniornej kariére. Zápas sa skončil výsledkom 2:1 a Diabli vstúpili do sezóny s víťazstvom.

Už na predzápasovej tlačovej konferencii Mourinho avizoval, že máme niekoľko zranených hráčov: Valencia, Dalot, Matič, Herrera, Romero a Rojo. Ďalší hráči ako Pogba a Lukaku sa k tímu pripojili len v pondelok a teda nemali dostatok času sa pripraviť na prvý zápas. Očakávať sa dala podobná zostava ako proti Bayernu.

Hneď v úvodných minútach zápasu kopali Diabli penaltu, ktorú premenil kapitán Pogba a poslal United do vedenia 1:0. Prvé minúty patrili domácim, no následne sa taktovky ujali hostia a vyrovnali dominanciu United, až nakoniec musel v 28. minúte vytiahnuť De Gea jeden zo svojich zázračných zákrokov. V závere zápasu sa dostali k slovu opäť domáci a pritlačili na súpera. Najskôr zakončoval vo skvelej príležitosti Alexis, ktorý bol v offside, ale vzápätí sa snažil zvýšiť skóre Shaw zvnútra pokutového územia. Do druhého polčasu nastúpila nezmenená zostava United a začali podobne aktívne ako na začiatku prvého polčasu. Oba tímy si vypracovali pár menších šancí, no žiadnemu z tímov sa nepodarilo skórovať. V 67. minúte prišiel na ihrisko Lukaku, ktorý vystriedal Rashforda. V 75. minúte prišla prvá strela Leicestru a De Gea po druhý krát nedovolil súperovmu útočníkovi skórovať. V rovnakej minúte zápasu bol vystriedaný debutant Fred, ktorého nahradil McTomminay. V 78. minúte sa do 100% šance dostal Lukaku, ale sám zoči voči Schmeichelovi ho nedokázal prekonať. V 83. minúte sa dočkal svojho premiérového gólu Shaw a zvýšil náskok Diablov 2:0. Vzápätí došlo k poslednému striedaniu a Pogbu nahradil Fellaini. V nadstavenom čase sa hosťom podarilo znížiť vďaka Vardymu 2:1.

HODNOTENIE REDAKTORA

David De Gea – Po návrate do United je to starý-dobrý DDG, keď predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Najmä ten z prvého polčasu bol svetový. Za inkasovaný gól nemohol. 6/10.

Matteo Darmian – V zápase striedal skvelé chvíľky s tými klasicky slabými. Povedal by som, že odohral priemerný zápas. 5/10.

Eric Bailly – Tvrdý, dôrazný, presvedčivý… zhruba do 92. minúty zápasu, kde nezvládol zabrániť gólovému nábehu Vardyho. 5/10.

Victor Lindelof – Bolo ho vidieť menej než jeho stopérskeho kolegu. Vyvaroval sa zbytočným chybám a celkovo hral spoľahlivo. 6/10.

Luke Shaw – Mnohými zatracovaný Angličan dostal pri absenciách veteránov Younga/Valenciu šancu v základe a odplatil sa víťazným gólom. Snaha mu nejde uprieť, no bude musieť zapracovať aj na presnosti prihrávok. Za gól ale veľký palec hore. 6,5/10.

Fred – Nepôsobil ako hráč, ktorý debutuje. Hral veľmi dobre, bojovne, dôrazne a oku diváka ponúkol aj technické predstavenie hodné Brazílčana. S Pogbom, Matom, Alexisom a najmä Andreasom mu to veľmi svedčalo. 6/10.

Paul Pogba (C) – Majster sveta nastúpil s kapitánskou páskou a musím povedať, že patril k tomu lepšiemu na ihrisku. Treba prihliadnuť aj na to, že to bol jeho prvý zápas po dovolenke a nehral zle. Technika skvelá, pridal aj penaltový gól… snáď na to nadviaže aj ďalej. 6,5/10.

Andreas Pereira – Nastúpil na poste Matića, kde hral defenzívneho záložníka, a najmä v prvom polčase som bol jeho hrou, prehľadom, pokojom na lopte a dôrazom nadšený. Išlo o jeho debut v PL a pre mňa bol dnes Andreas MOTM. 7/10.

Juan Mata – Okrem gólovej asistencie na Shawa toho veľa neukázal. Najmä v prvom polčase patril k tomu najhoršiemu na ihrisku. 5/10.

Alexis Sánchez – Po jeho aktivite sme kopali v úvode zápasu penaltu. Bojovnosť mu nemožno uprieť, no dnes bol tragicky nepresný. Doslova koncový hráč. 3/10.

Marcus Rashford – Ani neviem, čo by som mal pri našej novej desiatke hodnotiť. Neukázal prakticky vôbec nič. Lukaku za tú chvíľku urobil omnoho viac práce. 3/10.

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Romelu Lukaku – Ako som spomínal pri hodnotení Marcusa, Romelu dokázal za niekoľko minút viac než mladý Angličan. Dostal sa do obrovskej šance, v ktorej však zlyhal. Sklepol niekoľko nákopov, bojoval o loptu – starý-dobrý Lukaku. No za tú zahodenú šancu bod dole. 5,5/10.

Scott McTominay – Po našom rohu skúšal hlavičkovať, no nenamieril presne. Celkovo však nie je čo hodnotiť. Nehodnotený.

Marouane Fellaini – Prišiel v závere zápasu ešte za stavu 2:0. Ani tu nie je nič na hodnotenie. Nehodnotený.

TÍMOVÉ HODNOTENIE

Myslím si, že nie je dôvod na paniku, ktorú José Mourinho spôsobil svojimi nešťastnými vyjadreniami na Tour. Áno, nebolo to úplne ideálne a dojem kazí aj zbytočne inkasovaný gól, no aj s „oklieštenou“ zostavou sme dokázali na úvod získať dôležité 3 body. Tešiť môžu najmä výkony Freda, Pereiru a Shawa. 6/10.