Mourinhova reakcia na prvé víťazstvo

Sezóna 2018/2019 sa oficiálne začala zápasom Manchestru United proti Leicesteru City. Červení diabli potvrdili úlohu favorita výhrou 2:1 s čím bol spokojný aj José Mourinho.

Zisk troch bodov zabezpečili svojimi gólmi Paul Pogba z bieleho bodu a Luke Shaw, ktorý si pripísal na konto premiérový gól v drese Manchestru United. Na konečných 2:1 skorigoval v samom závere Jamie Vardy.

Výborný štart Premier League

„Myslím, že pán Richard Scudamore môže byť spokojný, pretože to bolo dobré odštartovanie Premier League s tromi dobrými tímami. V zápase som potreboval aspoň šesť striedaní, tri mi nestačili. Chcel som tam poslať [Anthonyho] Martiala miesto [Juana] Matu alebo Alexisa, ale nemohol som. [Paul] Pogba a Fred takisto nemohli odohrať celých 90 minút. Nebolo to jednoduché, pretože som potreboval viac striedaní, ale to nebolo možné. Hráčom som povedal, že sme mali veľmi dobré pasáže hry, kedy sme hrali futbal, aký by sme chceli hrať. Niekedy bol silný zase Leicester, ale my sme si s tým poradili ako jeden tím, čo je tiež veľmi dôležité. V druhom polčase som už mal [Andreasa] Pereiru aj Freda so žltými kartami. [Paul] Pogba bol fantastický, ale každou minútou mu dochádzali sily. Preto sme potrebovali [Scotta] McTominaya a [Marouane] Fellainiho, aby vystužili stred pola. V tej istej chvíli som cítil, že potrebujeme posilniť aj útok. Keby som tam poslal na posledných 20 minút Martiala miesto Alexisa, mohli by sme streliť druhý gól a zápas tak ukončiť, ale to som nemohol. Napriek tomu, hráči vložili do zápasu všetko. Povedal som im, aby spravili všetko, čo je v ich silách. Keď môžu hrať len 10 minúť, nech hrajú 10 minút. [Marouane] Fellaini mi povedal, že môže hrať najviac 10 minút, tak hral 10 minút. Všetci k tomu pristúpili fantasticky.“

V Premier League je každý zápas náročný

„Dôležité je vyhrávať a hrať dobre. My sme hrali v určitých častiach hry dobre a to sme hrali proti kvalitnému tímu, ktorý investoval viac ako my. V Premier League by sme si už asi mali zvykať na tímy, ktoré majú rovnako silných hráčov ako my. Zabudnite na meno či históriu. Každý tím je dobrý a každý zápas bude náročný, takže tri body v úvodnom zápase po tak náročnej príprave a s hráčmi, ktorí trénovali len tri dni, sú veľmi dôležité. Samozrejme, bude to ťažká sezóna pre každého, nie iba pre nás. Mal som plány na ďalšie mesiace, ale zrazu tu je začiatok Premier League, prestupové okno ja zatvorené a ja som sa ocitol v situácii, ktorú som neočakával. A to je naposledy, čo som o tomto hovoril. Prestupové obdobie skončilo a už sa viac o tom nebudem baviť. Futbal sa mení. Máme množstvo trénerského personálu a z nás sa viac stávajú hlavní tréneri ako futbaloví manažéri.“

Šťastný z výkonov Shawa a Pereiru

„Mám veľkú radosť z Luka Shawa. Nejde len o ten gól ale skôr o to, že spravil jednu chybu za 90 minút. Aj to mohol vyriešiť čiarový rozhodca tak, že by odpískal faul a problém by bol vyriešený. V obrane si počínal veľmi dobre, bol silný na lopte a aj fyzicky to zvládol na výbornú. Mal dobrú predsezónnu prípravu. Bol jedným z hráčov, ktorí absolvovali každý zápas a trénovali celých päť týždňov. Andreas Pereira je ďalším hráčom, ktorého nemôžem nespomenúť. Je to pravý krídelník, ktorý strávil sezónu na lavičke Valencie, odtiaľ sa vrátil na Old Trafford a odohral fenomenálny zápas na pozícii číslo 6.“

O Pogbovej penalte

„Je to výborný exekútor pokutových kopov. Má rád tú zodpovednosť a je našou prvou voľbou v týchto situáciách. Samozrejme, mali sme na ihrisku aj druhú a tretiu možnosť pre prípad, že by si nedôveroval a podobne. Bol na to dobre pripravený, pretože počas Majstrovstiev Sveta bolo dôležité, aby mali hráči natrénované pokutové kopy. Kasper Schmeichel je v ich bránení veľmi dobrý, ale tu nemal žiadnu šancu. Nezáleží na rozbehu. Dôležitá je razancia a kvalita. Aj keby išiel Schmeichel do toho rohu tak myslím, že by to nechytil, pretože to bola fantasticky zahratá penalta.“

Fred: Som si istý, že som sa rozhodol správne

Shearer: Hráči rozhodnú o osude Mourinha