Review: Bayern Mníchov – Manchester United 1:0

V poslednom prípravnom zápase pred ostrým štartom novej sezóny sa hráči United stretli v Mníchove s nemeckým majstrom Bayernom Mníchov. Po zápase, ktorý by sa dal označiť za jeden z najhorších, aké kedy Manchester United pod Josém Mourinhom odohral, sme prehrali 0:1.

Pred týmto stretnutím sa k tímu pripojili hráči ako Rashford, Jones či Lindelof, ktorí si skrátili svoje dovolenky po MS. Lukaku a Lingard sa už tiež zapojili do tréningu, avšak na tento zápas sa k mužstvu nepridali.

Mníchov je relatívne blízko (ak si to porovnáme s Anglickom alebo USA, kde United strávili posledné týždne), a preto bol tento zápas veľkým lákadlom aj pre českých a slovenských fanúšikov United. Viacerí tento zápas navštívili aj pod záštitou našej fanúšikovskej stránky Devilpage a zápas si určite užili plnými dúškami, i keď herný prejav a výsledok za veľa nestál.

United nastúpili prakticky v plnej sile, a to isté by sa dalo tvrdiť aj o domácom Bayerne. Ten vzal opraty zápasu do svojich rúk okamžite od úvodu a nepustil ich do rozhodcovského hvizdu. Bayern svojou hrou pripomínal Nemcov z tohtoročných MS v Rusku, keď síce mali držanie lopty absolútne pod kontrolou, no ak sa aj dokázali presadiť cez totálnu defenzívu United, stroskotali na Davidovi De Geovi. Celkovo sa na strane United nedokázal presadiť dopredu nikto, keďže sme videli defenzívu vo všetkých 10 mužoch v poli. Po prvom polčase, ktorý bol doslova zo strany United založený výlučne na autobuse, šli tímy do šatní za stavu 0:0.

Do druhého polčasu spravil manažér domácich niekoľko zmien. My sme tú našu spravili až po niekoľkých minútach, a bola vynútená – zraneného Baillyho vystriedal Smalling. Hra vyzerala podobne ako v 1. polčase, keď bol Bayern silný na lopte a po hodine hry šiel zaslúžene do vedenia – po Thiagovom rohu nezvládol bránenie Martineza Herrera – 1:0. Inkasovaný gól United vôbec neprebral a hostia pokračovali v hernej mizérii aj naďalej. Mierne oživenie prišlo hromadnými striedaniami, kde najmä mladá krv priniesla trochu života, no netrvalo to dlho. Bayern stále hrozil a iba odpískaný ofsajd zabránil inkasovaniu druhého gólu. Po veľmi zlom výkone sme zápas nakoniec prehrali výsledkom 1:0.