Review: Manchester United – Real Madrid 2:1

Dnes v noci sa hral posledný zápas v rámci tour po USA, v ktorom si zmerali sily výbery United a Realu Madrid. Výlet po Spojených štátoch sme teda ukončili výhrou 2:1.

Celá tour je poznačená mnohými nepríjemnosťami, či už v podobe zranení hráčov, alebo nie veľmi šťastných výrokov nášho manažéra na adresu tímu. Každopádne, situácia nebola dobrá a museli sme sa zmieriť s faktom, že na tour nám aj v poslednom zápase bude chýbať veľa hráčov.

Do zápasu United vstúpili aktívne a radosť prinášali najmä zaujímavé kombinácie Matu a Alexisa, po ktorého centri mohol práve Španiel skórovať. Real nastúpil v improvizovanej zostave, čo znamenalo aj pekný futbal z našej strany. Po ďalšej šanci Matu Castilla zaznamenal prvý zákrok. Nasledujúca šanca už priniesla gól, keď prudkou loptou po trávniku našiel Darmian pred bránou Alexisa – 1:0. Mladíci Realu ale podkurovali červenej obrane naďalej, nachádzali si miesta a hrozili. No gól zase padol na druhej strane, keď po centri Matu sklepol loptu na nabiehajúceho Herreru Alexis – 2:0. Po šanciach na oboch stranách v závere polčasu prišiel korigujúci gól Benzemu, keď si pri jeho bránení vybral Bailly slabšiu chvíľku – 2:1, a taký bol stav aj cez prestávku.

Tu to už bola iná pesnička. Real urobil cez prestávku hneď niekoľko zmien a nastúpil do polčasu prakticky z juniorským tímom, zatiaľ čo Mourinho nestriedal. Je zrejmé, že hráčov pripravuje na začiatok PL, ktorá sa nezadržateľne blíži. Naša hra však vyzerala tak, ako sme boli zvyknutí v minulej sezóne – v 2. polčase sme si nepripísali jedinú strelu, držanie lopty bolo 24% k 76% v náš neprospech a Real stihol vyslať 11 striel k našej spomínanej nule. Je však zaujímavé, že aj napriek tejto dominancii Real nevymyslel prakticky nič nebezpečné. Náš herný prejav ale určite stojí na zamyslenie. Zápas sa skončil výsledkom 2:1.