05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Willock a Borthwick-Jackson odcházejí na hostování

Talentovaní mladíci Manchesteru United Matty Wilock (21) a Cameron Borthwick-Jackson (21) odcházejí na hostování.

21letý anglický záložník Matty Willock bude v této sezoně hostovat ve skotském fotbalovém klubu St. Mirren. Willock přišel do United v roce 2012 a nastupoval za mládežnické výběry tohoto klubu. V sezoně 2016/2017 se sice párkrát objevil na lavičce náhradníků při zápasech prvního týmu Manchesteru United, ale na debut v soutěžním zápase prozatím stále čeká. V minulé sezoně hráč hostoval v týmu St. Johnstone, za který odehrál celkem 12 utkání a vstřelil jednu branku. V úvodu minulé sezony hostoval také v holandském klubu Utrecht, za který ale odehrál pouze pět utkání a většinou nastupoval jako střídající hráč. Nyní bude svůj talent rozvíjet ve skotské nejvyšší fotbalové soutěži.

„Vím, do čeho jdu. Ze zkušenosti z minulé sezony vím, že tempo hry je velmi rychlé. Doufám, že z této zkušenosti budu čerpat i v letošní sezoně“, řekl Willock.

Na hostování odchází také 21letý anglický obránce Cameron Borthwick-Jackson, který bude v letošní sezoně hostovat v týmu Scunthorpe United. Borthwick-Jackson je odchovancem Manchesteru United a za první tým si poprvé zahrál v sezoně 2015/2016 pod vedením Louise van Gaala. V sezoně nakonec mladý obránce nastoupil k deseti soutěžním utkáním. Další sezony však hráč strávil na hostováních ve Wolves a Leedsu. Nyní bude opět hostovat v nižší anglické fotbalové soutěži.

„V Manchesteru United jsem od svých šesti let a prošel jsem si všemi výběry. V sezoně 2015/2016 jsem poprvé dostal šanci v prvním týmu, byla to pro mne skvělá sezona, která mě hodně nakopla. Ale potřebuji pravidelně hrávat soutěžní zápasy. Vím, že v League One to bude velmi náročný fyzický fotbal, na což se budu muset připravit, ale už se na to velmi těším“, dodal Borthwick-Jackson, který má na Old Trafford platnou smlouvu do roku 2020.

zdroj: manutd.com, skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!