Review: Manchester United – AC Miláno

V treťom zápase prípravy sme vrámci Medzinárodného pohára majstrov narazili na súpera z talianskej Serie A AC Miláno. Zápas skončil v základnom hracom čase 1-1, rozhodovať museli pokutové kopy, v ktorých sme boli úspešnejší a zvíťazili 9-8.

Zostava: Grant (J. Pereira 46); Bailly, Smalling, Tuanzebe; Darmian, Herrera, A. Pereira, McTominay, Shaw (Fosu-Mensah 74); Mata (Hamilton 89), Alexis.

Priebeh zápasu:

Začali sme aktívnejšie, kedy sme si už v 1. minúte vybojovali priamy kop z pravej strany. Ten rozohral Juan Mata a po odraze skončil za čiarou a kopali sme roh. 5. minúta a prízemná strela McTominaya, ktorú pekne chytil mladý brankár Milána Donnarumma. V 6. minúte pohrozilo aj talianske mužstvo, keď po rýchlom brejku sa Kessiemu nepodarilo nájsť priestor medzi troma tyčami. po úvodnej desaťminútovke United udreli po nádhernej prihrávke Matu z voleja, nemal Alexis žiadny problém skórovať, pozrel sa na rozhodcu, či nebol v offside a s rozumom prekonal Gigiho Donnarummu. 1-0. United sa ale vedenie nepodarilo dlho udržať, keď už o 3 minúty vyťahoval Grant loptu zo siete. Bonucciho dlhý pas našiel nabiehajúceho Susa, ktorý si počkal na jej odskok a vystrelil popri Grantovi, ktorý ostal bez šance. 1-1. Skvelý zápas hral Alexis, ktorý trápil defenzívu Milána po celý zápas. Po prvom polčase sme mohli byť sklamaný, že skóre nebolo v prospech United.

Druhý polčas začal striedaním Granta za Pereiru v bráne. Alexis znova začal aktívne, keď jeho nádherný volej skončil mimo brány. Nasledovala strela McTominaya ktorú vyrazil Donnarumma. V 56. minúte pohrozili po peknom brejku Taliani, Borini prihral Crutonemu, ale najlepší strelec Milána z uplynulej sezóny nedokázal trafiť bránu Joela Pereiru. V 62. minúte sa lopta po rohovom kope odrazila k Shawovi, ktorý vystrelil prízemnú strelu k ľavej tyči, ale striedajúci Reina predviedol skvelý zákrok a loptu chytil. V 70. minúte sme sa takmer dočkal druhého gólu United. Nádherný dlhý pas od Andreasa Pereiru našiel Alexisa, ktorý poslal do behu Juana Matu. Ten vyslal strelu do priestoru ľavého horného rohu Reinovej brány a len tak tak, že lopta neskončila za chrbtom španielskeho brankára, ktorý si s týmto pokusom nádherne poradil. 15 minút do konca 2. polčasu a Fosu-Mensah strieda Luka Shawa. Ďalšia skvelá práca od Pereiru v strede ihriska vytvorila sľubnú pozíciu na hranici pokutového územia. Kombinácia medzi McTominayom, Matom a Sanchézom sa dostala lopta až k Herrerovi, ktorý ale míňa bránu. V 88. minúte vystriedal Hamilton Matu. Do konca zápasu sa už nič neudialo a tak zápas rozhodli až pokutové kopy.

Po 3 premenených penaltách Andreasa Pereiru, Herreru a Sancheza nasledovali 3 neúspešné pokusy McTominaya, Joela Pereiru a Baillyho. Súperovi sa taktiež nepodarilo z prvých 6 pokusov premeniť viac ako 3 a tak sa pokračovalo ďalej v systéme rýchlej smrti. Smalling, Tuanzebe a Fosu-Mensah svoje pokusy premenili. Hamiltonov svoju penaltu nepremenil a tak Miláno malo „match ball“. Joel Pereira ale vystihol smer Mauriho pokutového kopu a tak zachránil United v zápase. Séria pokračovala a svoje penalty úspešne premenili Darmian a svoje druhé v dnešnom zápase Andreas Pereira a Herrera. Rozhodol nakoniec nepresný pokutový kop Kessieho, ktorý poslal loptu ponad bránu. United vyhrali na pokutové kopy 9-8.