Review: Manchester United – San Jose Earthquakes

V druhom zápase tour sa Manchester United stretol s tímom San Jose Earthquakes. Zápas neponúkol moc vzrušenia a po nevýraznom výkone sa skončil bezgólovou remízou 0:0.

Zostava: J. Pereira (Grant 46); Valencia (c) (Darmian 8), Bailly (Tuanzebe 46), Smalling (Fosu-Mensah 46), Shaw (Mitchell 75); Herrera, Garner (McTominay 46), A. Pereira (Gomes 83); Chong (Mata 46), Martial, Alexis (Greenwood 65).

Hodnotenie

Joel Pereira – Odchytal prvý polčas, v ktorom nemal moc práce. Všetky strely smerujúce na bránu chytil a neurobil žiadnu chybu.

Antonio Valencia – Nešťastník Valencia sa nestihol ani zahriať a už v 7. minúte zápasu striedal kvôli zraneniu. Nahradil ho Darmian.

Eric Bailly – V defenzíve nemal moc práce a aj s tým, čo mal sa vysporiadal dobre. Dostal sa do obrovskej príležitosti, ale z malého vápna nastrelil len brvno.

Chris Smalling – Chris pôsobil istým dojmom, vyhrával osobné a hlavičkové súboje a rozohrávaku prenechával stredným záložníkom. Útočníka súpera do ničoho nepustil.

Luke Shaw – V obrane si počínal dobre, až na pár drobných chýb. Snažil sa tlačiť do útoku a centrovať na spoluhráčov vo vápne. Podobne ako v prvom zápase sa dostal do zakončenia z vnútra 16tky, no opäť minul.

Ander Herrera – Odohral celých 90 minút a predviedol priemerný výkon. Čakalo sa, že on bude dirigovať hru, no v tomto ho zatienil Pereira.

James Garner – Mladík hral pred stopérmi, kde zbieral lopty a istil dvojicu záložníkov pred ním. Ukázal rozhľad a kľud na lopte.

Andreas Pereira – Chodil pre lopty hlbšie do poľa odkiaľ zakladal útoky. Bol silný na lopte, nenechal sa odstaviť, prenášal hru, hral priamočiaro a snažil sa vytvárať šance pre spoluhráčov. Jeden z najaktívnejších a najlepších hráčov stretnutia.

Tahith Chong – Bola u neho vidieť mladícka dravosť, keď sa z pravého krídla snažil prejsť protihráča alebo vytvoriť šancu pre spoluhráčov. Zodpovedne sa vracal dozadu.

Anthony Martial – Hral na pozícii útočníka, ale pohyboval sa aj v krídelnom priestore. Pár krát si zle prikryl loptu, ale inak sa stále ponúkal spoluhráčom do kombinácie a spolu s Alexisom robili problémy obrane súpera.

Alexis Sanchez – Patril aj v tomto zápase medzi najaktívnejších na ihrisku. Prechádzal cez protihráčov, tvoril šance a bol neustále v pohybe. Často krát ho musel súper zastaviť faulom, pretože ho nestíhal. Oba jeho priame kopy boli nebezpečné a chýbalo málo a bol by z toho gól.

Matteo Darmian – Často kritizovaný Darmian si v obrane počínal dobre, ale v útočnej fáze to mohlo byť lepšie. Pripísal si pár centrov, ale ani z jedného nehrozilo nebezpečie. Nič nevymyslel, nič nepokazil.

Lee Grant – Mal viac práce ako jeho kolega v prvom polčase, ale so všetkým si poradil. Predviedol pár dobrých zákrokov.

Axel Tuanzebe – Obrana celkovo v druhom polčase bola horšia ako v prvom a pôsobila neorganizovane. Dostal ako jediný žltú kartu.

Timothy Fosu-Mensah – Skvele zabránil istému gólu a tým napravil chybu v obrane.

Scott McTominay – Scott mal azda jedinú šancu druhého polčasu, keď hlavičkoval na hranici malého vápna, ale brankár jeho pokus chytil. Taktiež to bola jediná strela na bránu United v zápase.

Juan Mata – Na Matovi boli vidieť skúsenosti, kľud a prehľad v hre, ktoré boli vidieť v spoločnosti mladíkov.

Mason Greenwood – Predviedol presný center na McTominaya, ktorý mohol skórovať.

Demetri Mitchel, Angel Gomes – Nemali dostatok minút na to, aby niečo predviedli.

Záver / Priebeh zápasu – Diabli začali veľmi aktívne a do 10 minúty dominovali, dokonca sme videli aj akcie na jeden dotyk. Po zranení Valenciu sa hra začala kúskovať a pomer síl sa vyrovnal. Hráči United útočili najmä po stranách so snahou o centrovanú loptu. Oba krajní obrancovia hrali v útočnej fáze dosť vysoko, keďže o rozohrávku z hĺbky poľa sa starali Herrera a Perreira, ktorých istil Garner. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Bailly po Alexisovom priamom kope. Do druhého polčasu nastúpili Diabli s viacerými zmenami. Obrana bola spočiatku trochu neorganizovaná, ale časom sa zlepšila. Hra sa odohrávala prevažne v strede poľa a šanca bola vidieť len zriedka. V druhom polčase boli jednoznačne nebezpečnejší hráči San Jose – nastrelili brvno a Grant musel niekoľko krát zakročiť. United boli úplne bezzubí a ich útočné snahy skončili vždy na 16tke súpera. Do konca zápasu už nikto neskóroval a tak sa druhý prípravný zápas skončil bezgólovou remízou.