Mourinho po prvom prípravnom zápase

Predsezónna príprava oficiálne odštartovala dnešným zápasom proti Club America na University of Phoenix Stadium. Zápas skončil nerozhodným výsledkom 1-1 po hlavičke Henryho Martina a vyrovnaní, v tom čase od nášho najskúsenejšieho hráča na ihrisku, Juana Matu.

Bol to dobrý tréning

Po piatich dňoch tréningu potrebujete hrať a je dobré, hrať proti tímu, ktorý je už len tri dni od začiatku svojej Mexican league. Ich hra bola veľmi intenzívna a kvalitná, čo nás tlačilo na úroveň, na ktorú ešte nie sme pripravení ale to, že nás donútili hrať na tejto úrovni, znamenalo pre nás výborný tréning.

Chong svojím nadšením prebral iniciatívu

Bol naozaj dobrý. Začal naozaj intenzívne aby ukázal, čoho je schopný. V momente po odchode Anthonyho Martiala, keď sme na ihrisku už nemali žiadneho útočníka, sme potrebovali hráča, ktorý by dokázal niečo vytvoriť a prebrať iniciatívu, čo on dokázal. Jeho akcia a ten center pred strelením Matovho gólu, bola naozaj krásna. Hral s veľkým nadšením a odhodlaním. Samozrejme, po fyzickej stránke má určité limity. Keď už spraví dotyk naviac a dostane sa s obrancom do súboja telo na telo, dostane sa do problémov a stratí loptu. Ale keď dostane loptu do pohybu a útočí jeden na jedného, tak ukazuje svoje kvality. Chceli by sme aby trénoval s prvým tímom čo najviac, pretože to mu pomôže v jeho rozvoji. Musí hrať tam, kde patrí a to je v akadémii a musí ešte popracovať na svojej fyzickej stránke, pretože v tomto smere ešte nie je pripravený. Technicky je na tom veľmi dobre a takisto aj takticky rozumie hre, rozumie svojej pozícii. Avšak stále je to dieťa. Má talent, osobnosť a zápal pre hru. Musí byť pokorný, a keď bude môcť hrať tak ako dnes 20-25 minút v každom z týchto piatich zápasov, bude to pre neho fantastická skúsenosť. Ak bude počas sezóny s nami trénovať, môžu sa mu naskytnúť nejaké príležitosti, zahrať si pár minút s nami v nejakých pohárových zápasoch. Je to dobrý chlapec a to nielen kvôli dnešnému zápasu.

Alexis musí hrať keď dorazí

Ani neviem či letí, či je v Los Angeles alebo či je v Manchesteri. Netuším o tom nič. Určite tu nebude Lukaku a Rashford, tak musíme pracovať s tým čo máme. Nie je to o tom, či môže hrať, je to o tom, kedy bude musieť hrať. Keď Martial odišiel z ihriska, bol to Mata, ktorý viedol útok. Poslal som Matu na krídlo a presne to sme trénovali po prvý krát v príprave s chlapcom [Mason Greenwood]. Nie je tu Lukaku alebo Rashford a pravdepodobne nestihnú štart Premier League, takže záleží na tom, kedy a kde Alexis pristane. Musí hrať, pretože už s nami trénovali päť dní pred odletom do LA. Nechali sme s ním jedného kondičného trénera, aby na neho dohliadal. Samozrejme, je to individuálny tréning, ale keď dorazí, tak musí hrať.

Máme viacero kapitánov

Kapitánom bude Valencia, ale ak nebude hrať, tak budeme musieť urobiť rozhodnutie. Záleží to od toho, kto je na ihrisku. Ak Smalling, Young, Herrera alebo Mata budú na ihrisku, tak budú možnosťou. Matič má všetky potrebné atribúty na to, aby bol kapitánom Manchesteru United, avšak prišiel len pred rokom. No ja sa veľmi o funkciu kapitána nestarám, viac mi záleží na atmosfére v kabíne.

Hráči ukázali odhodlanie

Bol to pre nás dobrý tréning, tento týždeň začínajú ligu, takže boli v pokročilejšej fáze ako my. Oba tímy bojovali o výsledok. Bol to priateľský zápas, tak výsledok nie je až tak dôležitý, ale viem, že hráči o výsledok bojovali. Podľa mňa sme boli v prvom polčase lepším tímom a mali aj lepšie šance. Druhý polčas boli silnejší ako my a strelili gól. Následne sme to museli skúsiť, aj bez nášho jediného útočníka [Anthonyho Martiala]. Hráči ukázali odhodlanie.