18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které jste nevěděli o Fredovi

Mnoho věcí je o pětadvacetileté posile, která již nemá šanci s Brazílii získat medaili z Mistrovství světa, známo, nicméně je i řada takových, o kterých fanoušci United ponětí nemají. Pojďme si tedy blíže představit Brazilce, který na Old Trafford, přišel z ukrajinského Šachtaru Doněck.

Narozen v Belo Horizonte
Fred – celým jménem Frederico Rodrigues de Paula Santos – se narodil v šestém největším městě Brazílie, v Belo Horizonte. Stalo se tak 5. března 1993. Belo Horizonte pak hostilo i Mistrovsví světa, a to hned dvakrát – poprvé roku 1950 a podruhé v roce 2014, kdy domácí Brazilci právě v tomto městě vypadli s Němci po vysoké porážce v poměru 7:1.

Spojení s Ronaldinhem
Právě bývalá brazilská superstar byla hrdinou a vzorem pro Freda, který se dokonce před ní dokázal jistým způsobem „vytáhnout“. Podařilo se mu totiž roku 2012 v utkání proti Atletico Mineiro, jehož dres Ronaldinho oblékal, skórovat – a to vůbec poprvé v brazilské lize.

Odmítnul návrat do Doněcku
Jako náhrada za Fernandinha přišel do ukrajinského celku roku 2013 za patnáct milionů liber. Byl však mezi šesti hráči, kteří se odmítli vrátit do tohoto města, když na východě Ukrajiny roku 2014 gradoval konflikt mezi Ukrajinou a ruskými separatisty.

Pochvala od Gilberta Silvy
Nejen, že je to právě bývalý hráč Arsenalu, kdo Fredovi dělá agenta, ale především na něj pěje ódy, když vyhlásil: „Především mentor, až poté agent. Ještě než jsme spolu začali pracovat, byl pro mě velkou výzvou.“

Dopingová aféra
Stejně jako bývalý obránce United Rio Ferdinand, také Fred se zapletl do dopingové kauzy. V roce 2015 mu při Copa America byly nalezeny stopy diuretik, načež byl na rok suspendován.

zdroj: talksport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!