Van der Sar: De Gea se ještě zlepší

93

Legendární brankář Edwin van Der Sar tvrdí, že jeho španělský nástupce David de Gea stále nedosáhl svého vrcholu.

Španělskou jedničku dnes čeká na Mistrovství světa první zápas proti Portugalsku, přičemž se očekává, že bude muset čelit střelám jiné bývalé velké osobnosti United, Cristianu Ronaldovi. A stotřicetinásobný holandský reprezentant Van der Sar by k této příležitosti dal De Geovi několik rad.

„Když přišel, aby mě nahradil, byl velmi mladý. Ale hodně se toho skrz tvrdou práci od svých trenérů naučil a nyní je tam, kde je. Nejdříve od Erika Steela a pak za časů Louise van Gaala od Franse Hoeka. A vede si skvěle. Dalším krokem by ale mělo být zlepšení organizace obrany a taky by se mohl naučit hrát více mimo branku. Ale co se týče reakce na brankové čáře – nikdo nemá lepší zákroky než De Gea.

Pořád má na čem pracovat, přestože už bude mít dvacet osm let. Ale já měl třicet čtyři, když jsem do United přišel. Stále má hodně času zlepšení, a pokud jeho trenéři najdou i prostor v čem se zlepšit, bude neohroženou jedničkou na světě.“

Holanďan také porovnával španělskou jedničku se sebou samým.

„Asi jsme stejně vysocí. A také umí dělat skvělé zákroky nohama, což jsem dělával také. Ale já hrál i více z branky, kde jsem sbírával centry mimo vápno. A s mými obránci – Ferdinandem, Vidičem, Brownem a Garym Nevillem jsem si skvěle rozuměl. Je důležité mít jakési spojení se svými obránci.“

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokLingard si užíva pôsobenie v národnom tíme
Ďalší článokEvra: Za United musíte byť pripravený zomrieť
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!