25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Garner a McGhee pokračují, Riley přestoupil do Bradfordu City

Talentovaní záložníci Dion McGhee a James Garner podepsali s Manchesterem nové profesionální smlouvy, zatímco obránce a kapitán týmu U23 Joe Riley přestupuje do Bradfordu City.

17letý kapitán anglické reprezentace U17 James Garner prožil výbornou sezonu v týmu Manchesteru United U18, kdy za mládežnický výběr United odehrál v ligové sezoně celkem 20 utkání, ve kterých vstřelil čtyři branky. Výraznou měrou se tak podílel na zisku titulu ve skupině North. Díky skvělým výkonům talentovaný záložník podepsal na Old Trafford svůj první profesionální kontrakt.

„Jsem velmi nadšený, protože jsem o tohle usiloval už od svých dětských let, ale myslím si, že tohle je teprve začátek. Celé to podtrhuje ještě fakt, že jsem novou smlouvu podepsal na Old Trafford. Minulá sezona byla úspěšná, vyhráli jsme ligu a byl jsem nominován mezi nejlepší hráče roku. Nyní si užívám odpočinku, ale v nadcházející sezoně budu muset tvrdě pracovat, abych byl pořádně připraven na novou sezonu“.

Profesionální kontrakt s Manchesterem United podepsal také 17letý záložník Dion McGhee. Střední záložník v minulé sezoně nastupoval v dresu United U18 převážně jako střídající hráč, přesto na konci sezony se mohl pyšnit 12 odehranými zápasy. V nové sezoně bude Kieranu McKennovi opět k dispozici pro tým U18 a United se rozhodli pojistit si jeho služby profesionálním kontraktem.

„Je to velmi silný okamžik jak pro mne, tak moji rodinu. Jsem velmi rád, že jsem mohl podepsat profesionální kontrakt. Tvrdě jsem pracoval, dával na rady trenérů a užíval jsem si to. Profesionální kontrakt je pro mne velkou výzvou do příští sezony. Nyní odpočívám, ale o to hladovější se vrátím do práce a přípravy na novou sezonu“.

Naopak z Manchesteru United odchází 21letý kapitán týmu United U23 Joe Riley, který v Bradfordu City podepsal smlouvu na dva roky. Pod Louisem van Gaalem Riley dvakrát nastoupil v prvním týmu Manchesteru United, následně byl v sezoně 2016/2017 uvolněn do Sheffieldu United na hostování. Zde ale odehrál pouze několik utkání, jelikož si poranil rameno. Nyní bude působit v Bradfordu City hrajícího League One.

„Manchester United byl mým domovem a rodinou po 15 let. Snem každého kluka je hrát za tento klub a jsem rád, že se mi to povedlo. Mám na toto působení hodně nezapomenutelných vzpomínek a zkušeností, za což jsem velice rád. Osobně jsem ale cítil, že přišel čas na změnu, na novou kapitolu mé fotbalové kariéry. Všem v klubu děkuji za skvělou podporu“.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!