Hodnotenie: Chelsea – Manchester United

Gól Edena Hazarda z prvého polčasu zaistil Chelsea víťazstvo v FA Cupe a dáva ich sezóne nejaký lesk, zatiaľ čo Jose Mourinho dokončil svoju druhú sezónu v United bez trofeje.

David de Gea – Dostal prednosť pred „pohárovým“ brankárom Sergiom Romerom. Hazard ho dokázal prekabátiť z pokutového kopu, ktorý poslal do opačnej strany. Dobre vychytal Alonsa, aby sme neprehrávali o 2 góly. 6/10

Ashley Young – Snažil sa o hru v krídelných priestoroch, no jeho zámery, keď mal loptu na nohách, boli dosť predvídateľné. 5/10

Chris Smalling – Olivier Giroud bol najmä v prvom polčase neviditeľný a to hlavne kvôli Chrisovi Smallingovi, ktorý vyhral väčšinu súbojov. 5/10

Phil Jones – Prvý polčas bol pre neho veľmi slabý. V 22. minúte vyrobil pokutový kop, keď zložil k zemi Hazarda, ktorého musel doháňať po tom, ako ho porazil v šprinte.  2/10

Antonio Valencia (C) – Veľmi zlý dopredu, nedokázal hrať rozhodujúce a presné prihrávky v útočnej tretine. Ku koncu zápasu sa zlepšil a zahral nejaké pekné lopty z hĺbky poľa.  5/10

Nemanja Matic – Vyhral aj prehral finále FA Cupu pre Chelsea. Rozhodca mohol po jeho zákroku na Tiemoue Bakayoka pískať penaltu. Bývalý záložník Chelsea bol najživším hráčom United. Ako vždy sa nebál robiť špinavú prácu. 6/10

Ander Herrera – Bol poverený úzkym bránením Edena Hazarda, čo sa mu veľmi nedarilo. Keď United boli na lopte vypadal stratený. Anonymné vystúpenie zo strany Španiela. 3/10

Paul Pogba – Ukazoval náznaky toho, čo dokáže. V posledných minútach prvého polčasu po jeho akcii z vlastnej polky naservíroval loptu do šance Marcusovi Rashfordovi. Mal skórovať, keď hlavičkoval nebránený po rohu z malého vápna, ale jeho pokus sa nezmestil medzi žrde. 5/10

Jesse Lingard – Prvú polovicu mal veľmi slabú, aj keď sa naozaj snažil dostať sa na loptu a ovplyvniť hru. Bol vystriedaný v 73. minúte Martialom. 4,5/10

Alexis Sánchez – Mal pár veľmi pekných dotykov s loptou, ale chodil si po loptu veľmi hlboko, čo limitovalo jeho vplyv na hru. 5/10

Marcus Rashford – Začal na miesto Romelu Lukakuho, ktorý nebol dostatočne fit. Na prvý polčas by najradšej zabudol, keď nepodarený výkon zakončil premrhanou šancou z blízkosti súperovej brány. V 73. minúte ho nahradil Romelu Lukaku. 4/10

Striedajúci hráči

Romelu Lukaku – Nebol dostatočne fit pre základnú jedenástku a neefektívny z lavičky. 4/10

Anthony Martial – Dostal sa do pološance, ktorú mu zblokoval Azpilicueta. 5/10

Juan Mata –  Nehodnotený

Tímový výkon

Dominancia Chelsea z úvodných minút bola korunovaná Fabregasovov skvelou prihrávkou na Hazarda, ktorý následne prešprintoval Jonesa a zabezpečil svojmu tímu pokutový kop, ktorý sám premenil. Po prestávke hral Manchester United s vyšším nasadením a účelom, ale Jones, Rashford a Pogba nedokázali premeniť svoje šance a z Wembley odchádzame s prehrou 1:0.

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford