02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho: Nového asistenta jmenovat nebudu

Přestože dosavadní asistent manažera Josého Mourinha Rui Faria opouští Old Trafford, boss neplánuje jmenovat jeho náhradníka.

José Mourinho se však nechal slyšet ve smyslu, že do trenérského týmu plánuje angažovat šestatřicetiletého Michaela Carricka, který právě ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Manažer se pak ještě ke svému portugalskému kolegovi vyjádřil následovně:

Není nikdo druhý. Jde se dál a pouze přeorganizuji svůj trenérský tým způsobem, v němž nebude pro asistenta místo. Budu mít trenéry, asistenty těchto trenérů, fitness trenéry a specialisty pro jednotlivé sekce. Ale ne asistenta manažera. Důvod, proč by to v budoucnu mohl být Michael Carrick, jsou jeho zkušenosti, licence a skutečnost, že by byl jakýmsi mostem mezi hráči a trenéry. Ale lidi si myslí, že to funguje způsobem ‚jeden den jsem hráč a druhý den jsem trenér‘. Hlava je možná na to připravena, ale vy se musíte umět i rozhodovat, mít smysl pro leadership a práci ve skupině.

Rui Faria byl Mourinhovou pravou rukou po dlouhých sedmnáct let – od jejich začátků v Portugalsku až po působení na Old Trafford. A přestože se Michael Carrick jeví jako vhodný kandidát, manažer United má na asistenta svůj názor.

Nemyslím si, že by to bylo správně, když Rui se mnou pracoval dlouhých sedmnáct let. Takže právě teď nemám nikoho jiného, kdo by mohl vykonávat post mého asistenta – nikoho. Preferuji vzdělávat lidi a vytvářet prostor pro jejich vzdělávání. A myslím si, že Michael bude jednou s jeho osobností a upřímností skvělý kouč.

Nejsem smutný, že končí kariéru jako hráč, neboť s námi stále zůstane. A já všechny beru ne jako hráče, ale jako lidi. To je pro mne důležité. A protože s námi zůstane, nejsem z konce jeho kariéry smutný.

Plánuji však pozměnit svůj trenérský tým ve vztahu k fitness úrovni hráčů a taktickým změnám. Takže určitě plánuji svůj trenérský tým posílit.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!