Mourinho: Nového asistenta jmenovat nebudu

31

Přestože dosavadní asistent manažera Josého Mourinha Rui Faria opouští Old Trafford, boss neplánuje jmenovat jeho náhradníka.

José Mourinho se však nechal slyšet ve smyslu, že do trenérského týmu plánuje angažovat šestatřicetiletého Michaela Carricka, který právě ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Manažer se pak ještě ke svému portugalskému kolegovi vyjádřil následovně:

Není nikdo druhý. Jde se dál a pouze přeorganizuji svůj trenérský tým způsobem, v němž nebude pro asistenta místo. Budu mít trenéry, asistenty těchto trenérů, fitness trenéry a specialisty pro jednotlivé sekce. Ale ne asistenta manažera. Důvod, proč by to v budoucnu mohl být Michael Carrick, jsou jeho zkušenosti, licence a skutečnost, že by byl jakýmsi mostem mezi hráči a trenéry. Ale lidi si myslí, že to funguje způsobem ‚jeden den jsem hráč a druhý den jsem trenér‘. Hlava je možná na to připravena, ale vy se musíte umět i rozhodovat, mít smysl pro leadership a práci ve skupině.

Rui Faria byl Mourinhovou pravou rukou po dlouhých sedmnáct let – od jejich začátků v Portugalsku až po působení na Old Trafford. A přestože se Michael Carrick jeví jako vhodný kandidát, manažer United má na asistenta svůj názor.

Nemyslím si, že by to bylo správně, když Rui se mnou pracoval dlouhých sedmnáct let. Takže právě teď nemám nikoho jiného, kdo by mohl vykonávat post mého asistenta – nikoho. Preferuji vzdělávat lidi a vytvářet prostor pro jejich vzdělávání. A myslím si, že Michael bude jednou s jeho osobností a upřímností skvělý kouč.

Nejsem smutný, že končí kariéru jako hráč, neboť s námi stále zůstane. A já všechny beru ne jako hráče, ale jako lidi. To je pro mne důležité. A protože s námi zůstane, nejsem z konce jeho kariéry smutný.

Plánuji však pozměnit svůj trenérský tým ve vztahu k fitness úrovni hráčů a taktickým změnám. Takže určitě plánuji svůj trenérský tým posílit.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMourinho po výhre nad Watfordom
Ďalší článokSúťaž: Tipuj strelca prvého gólu vo Wembley
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!