Review & Hodnotenie: Manchester United – Watford 1:0

19

V poslednom kole sezóny 2017/18 sme na Old Trafforde privítali londýnsky Watford. Zápas mal špeciálnu príchuť pre legendu United, Michaela Carricka, ktorý sa lúčil so svojou bohatou kariérou. Zápas sa skončil výsledkom 1:0. Nižšie si môžete prečítať review dnes špeciálne spojené aj s pozápasovým hodnotením.

Už v týždni Mourinho avizoval, že chystá niekoľko zmien. Tie sa potvrdili – v základe nastúpili hráči ako Romero, Bailly, Rojo, Darmian, Blind, McTominay, Rashford a najmä lúčiaci sa Michael Carrick, ktorý na rukáv navliekol kapitánsku pásku. Pred zápasom sa zranil Martial, ktorého v základe nahradil Alexis. Výkop bol v poslednom kole PL tradične o 16:00 SEČ a rozhodcom bol Lee Mason

Podľa oficiálnej infografiky sme hrali vo formácii 3-4-3, no počas zápasu sa to menilo. Prvý zákrok si pripísal Romero, ktorému center nebezpečne vypadol a po desiatich minútach čelil nepresnému priamemu kopu Watfordu. Prvá šanca domácich ide na triko Rashforda, ktorý však nemieril medzi tri tyče. Po štvrťhodine našiel Mata pekným centrom Alexisa, no tomu z prvej rana nevyšla. Veľmi slabý polčas spestril zakončením v 31. minúte Rojo, no ani ten netrafil priestor brány. O chvíľu sa však skóre menilo, keď po skvelom nákope Carricka ponúkol gól ako na tácke Rashfordovi Mata – mladý Angličan sa nemýlil a skóroval, 1:0. V závere polčasu fantasticky zachránil Romero, keď bránenie nezvládol Bailly, a následne po rohu zasahoval opäť. Polčas skončil výsledkom 1:0.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí cítili šancu vyrovnať, no po úvodnom nápore to vysnívaný gól neprinieslo. Tesne pred uplynutím hodiny hry hasil veľkú šancu súpera Darmian. Alexis bol aktívny a po rýchlom rozohraní priameho kopu hľadal centrom pred bránou Matu, no tomu chýbalo niekoľko krokov k tomu, aby loptu zasiahol. V 69. minúte vyrobil obrovskú chybu Rojo, no mal šťastie, že sa mával ofsajd proti Watfordu. Rashford sa zastreľoval aj o chvíľu po tejto šanci, ale bol veľmi nepresný. V závere zápasu sa hostia opäť pokúšali vyrovnať, no proti bol Romero. V 85. minúte prišlo k striedaniu Michaela Carricka, s ktorým sa tlieskajúci Old Trafford rozlúčil v stoji. Záver zápasu nepriniesol žiadnu drámu a výsledok teda ostal rovnaký ako po polčase prvom – 1:0.

POZITÍVA

• šetrenie hráčov na finále FA Cupu (De Gea, Valencia, Matić, Pogba)

Striedania:

• 60´ Young ↓ Shaw ↑
  • 77´ Blind ↓ Herrera ↑
  • 85´ Carrick ↓ Pogba ↑

Tu si môžete prečítať stručné hodnotenie dnešného výkonu hráčov United:

Sergio Romero – Nastúpil po dlhšej dobe a nepočínal si zle. Síce ju center v úvode vypadol, no niekoľkokrát dôležito zakročil a podržal. 6/10

Eric Bailly – Bol na ňom vidieť herný výpadok, nepôsobil najistejšie. Niekoľkokrát v obrane výrazne prepadol. 4,5/10

Marcos Rojo – Rovnako ako Eric, aj Marcos sa potrebuje dostať do tempa – zrejme až počas MS v Rusku. Pôsobil však na mňa istejšie než Bailly. 5/10

Daley Blind – Hral chvíľu v obrane, chvíľu v zálohe, chvíľu niečo medzi tým. Ťažko ho hodnotiť. Myslím, že svoje si odohral. 5/10

Matteo Darmian – V jednom momente v obrane výborne zakročil, dopredu neponúkol klasicky nič extra. Dúfam, že to bola jeho derniéra v drese United. 4/10

Scott McTominay – Myslím, že dnešok ho nezastihol v úplne najlepšom rozpoložení. Ten rozdiel medzi ním a Carrickom bol markantný. Scott si však vypracoval u Mourinha dobré menu a je pravdepodobné, že sa dočká mnohých príležitostí aj v novej sezóne. 4/10

Michael Carrick – Lúčiaca sa legenda Manchestru United podala klasicky zodpovedný výkon. Po jeho skvelej lopte Mata asistoval na Rashfordov gól. Pri striedaní sa lúčil s tlieskajúcim Old Traffordom. Posledný svojho druhu odchádza. Som rád, že som mal možnosť užívať si jeho hru v drese United. MOTM 10/10.

Ashley Young – Nastúpil v pozícii wingbeka, no nezaznamenal som nič, čo by stálo za zmienku. Bránil, behal, žiadny kvalitný center v ofenzíve neponúkol. Zapadol do šedého priemeru. 5/10

Juan Mata – Prihrával Rashfordovi na jediný gól zápasu. Celkom dobre si rozumel s Alexisom, ale okrem toho nepredviedol nič, čo by stálo za reč. 6/10

Alexis Sánchez – Jediný, kto na ihrisku drel, behal, napádal a bojoval. Je na ňom vidieť bojovnosť a chuť hrať za United aj vo chvíli, „keď už nejde o nič.“ 7/10

Marcus Rashford – Okrem gólu a niekoľkých striel pánu Bohu do okien odohral veľmi slabý zápas. Je zvláštne, že mu zavadzia lopta, v poslednom čase až príliš často. 4/10

Striedajúci hráči:

Luke Shaw – Prišiel sa Younga, no neukázal nič, čo by malo Mourinha prinútiť, aby bol prvou voľbou na LB v zápase s CFC. NEHODNOTENÝ

Ander Herrera – Odohral cca štvrťhodinu, no nie je čo hodnotiť. NEHODNOTENÝ

Paul Pogba – Prišiel na posledných 5 minút namiesto Carricka. NEHODNOTENÝ

Tímový výkon: Z celkového hľadiska je ťažké toto dnešné divadlo hodnotiť. Hráči očividne nemali motiváciu a dnešný zápas chceli mať čo najrýchlejšie za sebou. Pre mňa je to ale veľkým prekvapením, pretože nás ešte čaká finále FA Cupu a namiesto toho, aby lavičkoví hráči ukázali manažérovi, že sa chcú pobiť o miesto v základe vo finále, tento zápas doslova vypustili. Je to veľmi zarážajúce a pre klub, akým je Manchester United, aj neprípustné. Takýmto postojom jasne ukázali, že v klube, ktorý má ambíciu vrátiť sa na vrchol, nemajú viac miesto. 4/10.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com, premierleague.com