19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Gea: Tohle byla moje nejlepší sezona

Hráč sezony 2017/18, brankář David de Gea, se ohlíží za pro něj velmi povedenou sezonou, která je dle jeho slov tou vůbec nejlepší.

Čtyřikrát v poslední pěti letech byla brankářská jednička zvolena nejlepším hráčem podle fanoušků a stejné ocenění se ji letos dostalo také od svých spoluhráčů. Španěl také vyhrál vůbec poprvé v životě zlatou rukavici pro nejlepšího brankáře sezony, když v osmnácti utkáních soupeři nenašli způsob, jak jej překonat. Není tak divu, že se de Gea za letošní sezonou ohlíží pouze v dobrém.

Tohle byla pro mě velmi povedená sezona. Nejlepší za celou dobu, co jsem v klubu. Je skvělé takto pomáhat týmu a posunovat svou úroveň, díky čemuž pak sbíráme body. Pomáhat týmu je ta nejdůležitější věc a právě udržení této výkonnosti, tedy konzistence, je to, co dělá rozdíl.

De Gea se také vyjádřil k sezoně, v níž dominovali Manchester City.

Pro klub jako United je druhé místo málo. My musíme vítězit a jednu příležitost už máme příští týden ve finále FA Cupu. Za druhé místo nebo za přiblížení se vítězům nedostanete nic. Fanoušci si zaslouží boje o trofeje a druhé místo je opravdu málo.

Tento klub má povinnost se dostávat do finále a nakonec je i vítězit. A tímto posouvat celý klub dále a dále. Bojovat o trofeje a díky tomu tvořit z United velký klub, je dle mého ta nejdůležitější věc.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!