Review: West Ham – Manchester United 0:0

4

Člověk by čekal, že po minulé prohře s Brightonem si budou chtít hráči spravit chuť a porazit West Ham. K našemu překvapení, nic takového se neustalo a krom snahy individualit jsme neviděli povedený výkon našeho týmu. Abych nebyl však jen negativní, tento zápas nám zajistil 2. místo v tabulce a ocenění pro De Geu Golden Glove.

Při pohledu na sestavu jsme mohli zjistit, že nás čeká zápas s formací, která využívá wing-backy, tedy 5 – 3 – 2. Do jisté míry mohlo být překvapení v základní sestavě vidět Shawa nebo McTominaye. Jinak v sestavě nechyběly stálice jako Sanchéz či Pogba. Do utkání z důvodu zranění vůbec nezasáhl Lukaku, na lavičce poté byli připraveni hráči jako například Mata, Martial či Rashford.

West Ham hned v úvodu převzal iniciativu a již v 7. minutě se dostal k jedné ze dvou střel na bránu za celý zápas. Arnautovič se zpoza vápna dokázal uvolnit přes Smallinga a Herreru, vyslal střelu na Davida, která však mířila pouze do jeho ruk. Ve 12. minutě se dopustil Smalling další chyby, když trestuhodně propustil centr za svá záda, kde znovu Arnautovič vyhrál přetlačovanou se Shawem a dostal se do zakončení, která naštěstí nebylo vůbec nebezpečné. Ve 20. minutě máma my naši první šanci. Shaw posílá nepovedený centr do vápna, soupeř poté míč vyváží míč dopředu, kde však ztrácí a pohotovou střelu z otočky posílá McTominay, bohužel mimo. O minutu později střílí další projektil ze střední vzdálenosti Lingard, brankář však jeho pokus vyráží na roh. A do třetice o minutu později vzniká na naší pravé straně skvělá kombinace mezi Valenciou a McTominayem, která vyústí v přízemní centr na Sancheze, který střílí, avšak jeh střelu brankář pouze vyráží a Shaw z dorážky nastřeluje tyč. V prvním poločasu se již nic zásadního nestalo a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu, 0:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, nejdříve hned po 2 minutách snaha Lingarda o střelu, poté dobrá kombinace mezi Pogbou a Alexisem. Jinak byl ale poločas na výrazné šance chudý, krom ne moc nebezpečného úniku Arnautoviče a několika hlaviček našich hráčů se co se týče šancí nic nestalo. Co se ale stalo, byla hromadná strkanice hráčů, kterou způsobil celý zápas otrávený Pogba s Noblem. Za mě naprosto zbytečně vyhrocená situace, která nám mohla pouze ublížit. Zápas tedy končí bezbrankovou remízou a pro nás to znamená zajištění druhého místa v tabulce a zisk ocenění Golden Glove pro naší brankářskou jedničku Davide De Geu.

STŘÍDÁNÍ:

• 66´ Masuaku Carroll

ŽLUTÉ KARTY: 88′ Noble

MANCHESTER UNITED

LAVIČKA: Bailly, Blind, Martial, Mata, Rashford, Romero, Young

STŘÍDÁNÍ:

• 74´ Lingard Rashford
  • 90+2´ Young Sanchez
  • 90+4´ Valencia Bailly

1 Žluté karty 1

13. 5. v 16:00 se střetneme na domácí půdě v rámci Premier League s Watfordem.

ZDROJE: premierleague.com, whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokMourinho po remíze s Kladivármi
Ďalší článokCarrick na adresu Sira Alexa
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial