Mourinho po remíze s Kladivármi

53

José Mourinho sa po bezgólovej remíze s West Hamom Unied vyjadril, že je spokojný s priebehom zápasu.

Spokojný s druhým miestom

Sme druhý najlepší tím v Premier League, fantastickej súťaži s množstvom silných tímov, kde šesť klubov bojuje o prvé miesto. Som v pohode, ale neposkakujem tu od šťastia. To som nikdy nemal v povahe. V Manchestri United je to rovnaké. Neoslavujeme druhé miesta, ale sme šťastní, lebo už pár mesiacov si uvedomujeme, že zisk titulu bol nereálny. Chceli sme teda získať druhé miesto. Umiestnenie v prvej štvorke je samozrejme dôležité, ale je lepšie skončiť druhí ako štvrtí. A je lepšie byť na druhom mieste dlhé mesiace, ako keď prídete o víťazstvo v poslednej chvíli. Druhé miesto sme si zaslúžili, hráči si to zaslúžili. A umiestniť sa v takejto náročnej súťaži na druhom mieste nie je zlé.

Sklamaný z toho, že sme nedokázali využiť šance

Som sklamaný, ale hráči predviedli správny prístup k zápasu. Hrali tak ako mali, hrali na víťazstvo ako sme plánovali od začiatku. Ale na druhé miesto sme potrebovali získať bod, potrebovali sme ho na to, aby sme mali pokojnú nedeľu [vtedy sa odohrá posledný zápas proti Watfordu]. Keď sme sa dostali do 70-75 minúty, uvedomili sme si, že zápas máme pod kontrolou, aj keď Andy Carroll hral veľmi priamočiaro. Vyrovnali sme sa s tým. Potom to bolo len o tom, aby sme udržali kontrolu nad zápasom a získali potrebný bod.

Nemôžem hráčom nič vyčítať

Nechcem náš výkon vôbec kritizovať. Keď sme hrali proti Brightonu, tak som hráčom cez prestávku povedal, že prehráme. Dnes som im povedal, že vyhráme. Zmýlil som sa, ale bol to pozitívny zápas. V 80 minúte sme vedeli, že nám stačí aj bod a zápas sme už len dohrali.

Zlatá rukavica pre De Geu je výhrou celého tímu

Dávid bol túto sezónu fantastický, ale zisk Zlatej rukavice je výsledkom celého tímu. Nie je to o tom, že si niekto sadne a analyzuje všetkých brankárov a povie, ktorý je najlepší. Je to o počte čistých kont a to je zásluhou celého tímu. Takže všetci sa tešíme z tejto ceny pre Davida, ale je to výsledkom práce nás všetkých.

Predchádzajúci článokHodnocení: West Ham – Manchester United
Ďalší článokReview: West Ham – Manchester United 0:0