17/05/2021

Finále Premier League U18: United – Chelsea 0:3

Manchester United U18 ve finále Premier League U18 nestačil na domácím hřišti na Chelsea U18, které podlehl jednoznačně 0:3. Mladíci Chelsea se tak můžou radovat z celkového vítězství v této soutěži.

Úvod utkání vyšel lépe hostujícímu celku a už ve 4. minutě utkání se mladíci Chelsea dostali do vedení a to když se po přihrávce Marca Guehiho střelecky prosadil obránce Dujon Sterling – 0:1. Manchester odpověděl šancí Nishana Burkarta, kterého však vychytal brankář Jamie Cumming. Na druhé straně neuspěl Marc Guehi, jehož přízemní střelu zneškodnil český brankář Matěj Kovář. United se snažili o vyrovnání a svého soupeře zatlačili, ale ke kýžené vstřelené brance to nevedlo. Střelu Masona Greenwooda skvěle vyrazil Cumming, střela Dylana Levitta skončila nad břevnem hostující branky a Angel Gomes rovněž pálil nepřesně. Neuspěl ani Tahith Chong, jehož střela byla po dobré individuální akci zblokována. V závěru poločasu musel ještě zasahovat Kovář, který skvělým zákrokem vytáhl nebezpečnou střelu Hudsona-Odoie.

V druhém poločase byli hráči Chelsea lepší a v 58. minutě se dostali do dvoubrankového vedení a to když se střelecky prosadil Billy Gilmour – 0:2. O pět minut později, v 63. minutě utkání, to už bylo o tři branky a to když Tariq Lamptey využil pobídky Charlieho Browna – 0:3. V 77. minutě se sice po druhé žluté kartě musel ze hřiště předčasně pakovat hostující Gilmour, ale United nedokázali tuto přesilovku využít a vstřelit alespoň čestný úspěch.

I přes porážku byla pro mladíky United sezona úspěšná a to když po vítězství v Premier League U18 skupiny North nestačili ve finále na mladíky Chelsea, kteří dominovali skupině South.