Review: Brighton & Hove Albion – Manchester United 1:0

V piatkovej „predohrávke“ 37. kola Premier League United zavítali na ihrisko nováčika z Brightonu. Víťazstvom sme si mohli poistiť 2. miesto, domáci zase istú záchranu. Väčšiu radosť mali futbalisti a fanúšikovia Brightonu, keďže dokázali United poraziť 1:0.

Pred týmto stretnutím sa v médiách riešili viaceré veci ohľadom formy hráčov a tiež vyjadrenia Mourinha, s ktorými hráčmi počíta aj do nasledujúceho ročníka. V týždni taktiež prebehol galavečer MUFC POTY 2018, kde sa najlepším hráčom United v tejto sezóne stal David De Gea.

Pokiaľ ide o zostavu, Mourinho bol nútený nahradiť zraneného Lukakua a v zostave nefiguroval ani Alexis a Lingard. Namiesto toho dostali možnosť Mata, Martial a Rashford. Zmena nastala aj na RB, kde sa mohol „predať“ Darmian. Návrat do zostavy hlásil aj Rojo. Zápas mal výkop o 21:00 SEČ a rozhodcovskú píšťalku cmúľal Craig Pawson.

Zápas začal vlažne, no po troch minútach sme videli gól Fellainiho, ktorý však po priamom kope Rashforda zakončoval z ofsajdu, a teda gól neplatil. Zápas skutočne pripomínal nedeľný futbal s kamarátmi a tempo bolo mizerné. Ďalšia šanca prišla až v 20. minúte a De Gea potvrdil svoje kvality. O niekoľko minút na to Fellaini katastrofálnou prihrávkou na 5 metrov založil útok domácich, ktorý opäť skončil na Španielovi v našej bráne. United v týchto chvíľach pôsobili ako dorastenci z „pralesnej ligy.“ Nedorozumenia, ktoré hráči hostí produkovali, boli miestami až komické. Nič ďalšie sa v prvom polčase neudialo. Ak niekto prvý polčas prespal, o nič neprišiel – doslova. 0:0.

Druhý polčas začal platonickým náporom hostí, ktorý skončil nedôraznou Pogbovou strelou, ktorá domácemu gólmanovi nenarobila problémy. Po totálne hluchej desaťminútovke z brejku zahrozili domáci a úspešne. Po nedôraznom bránení Darmiana sa presadil asistujúci Izquierdo, ktorý pred bránou našiel hlavu Grossa, a ten otvoril skóre. Rojo loptu vykopával v poslednej chvíli, ale bránková technológia správne signalizovala gól – 1:0. United sa zmohli na odpoveď „len“ 10 minút po inkasovaní, keď chcel z priameho kopu vyrovnať Mata – neúspešne. Prišlo hromadné striedanie v podaní Mourinha, no neprinieslo nič. Nápor červených začal až v nadstavenom čase, čo je neprípustné! United tak zahanbujúco prehrali 1:0 a čo je ešte smutnejšie, vonku sa im podarilo prehrať s každým nováčikom súťaže v tejto sezóne.

Striedania:

• 84´ Gross ↓ Kayal ↑
  • 88´ Izqueirdo ↓ March ↑
  • 90+3´ Murray ↓ Ulloa ↑

Žlté karty: 47´ Murray, 67´ Gross

MANCHESTER UNITED

Lavička: Romero, Bailly, Lindelof, Shaw, McTominay, Herrera, Lingard

Striedania:

• 68´ Fellaini ↓ Lingard ↑
  • 68´ Darmian ↓ Shaw ↑
  • 76´ Rojo ↓ McTominay ↑