18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

United podepisovali smlouvy s mladíky

Manchester United podepsal profesionální smlouvu s obráncem Brandonem Williamsem a záložníkem Dylanem Levittem, k prodloužení smlouvy došlo i se záložníkem Thomasem Sangem.

17letý obránce Brandon Williams v letošní sezoně Premier League U18 odehrál v dresu United celkem 18 utkání a byl klíčovým hráčem obrany anglického celku, který vyhrál Premier League U18 skupiny North. Nyní podepsal na Old Trafford svůj první profesionální kontrakt.

„Tato sezona byla z mého pohledu mnohem lepší než jsem očekával. Dostával jsem plno herního prostoru a navíc se nám v lize skvěle dařilo. Pocházím z oblasti Manchesteru a vždy jsem United fandil. V klubu jsem od svých sedmi let. Rád bych poděkoval své rodině a trenérům, kteří mi hodně pomohli. Mojí dlouhodobou vizí je zůstat v klubu, co nejdéle to bude možné. Samozřejmě, že bych jednoho dne rád pronikl do prvního týmu a pravidelně zde hrával.“

Už dříve podepsal s United profesionální smlouvu také tvořivý záložník Dylan Levitt. Levitt v letošní sezoně odehrál ve své premiérové sezoně v Premier League U18 celkem 20 utkání, ve kterých vstřelil čtyři branky. United byli s výkony mládežnického reprezentanta Walesu U19 natolik spokojeni, že se mu rozhodli nabídnout profesionální smlouvu. I v příští sezoně tak uvidíme Levitta válet v akademii United.

S United prodloužil smlouvu i 18letý anglický záložník Thomas Sang. Rodák z Liverpoolu v této sezoně nastupoval především za tým Manchesteru United U23 v Premier League 2, ale kvůli zranění stihl odehrát pouze šest ligových utkání. Dalších osm startů pak přidal v Premier League International Cup a UEFA Youth League.

Naopak z Manchesteru United v létě s největší pravděpodobností odejdou brankáři Theo Richardson a Dean Henderson, kterým v létě na Old Trafford končí smlouva.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!