Young: Stále mám chuť vyhrávat

3

Ashley Young již odehrál čtyřiatřicátý zápas v této sezoně, což je nejvíc během jeho sedmiletého působení na Old Trafford. Není tak divu, že právě on poskytl nejnovější rozhovor o tom, co jej udržuje ve formě.

A byl to právě levý obránce, který asistoval při brance Marouanna Fellainiho ve vítězném zápase s Arsenalem a který si tak výrazně řekl o nominaci na blížící se Mistrovství světa. Ke své formě se pak vyjádřil následovně:

Stále mám chuť a touhu vyhrávat. Stejně jako jsem ji měl v jednadvaceti. Akorát mi bude za chvíli třiatřicet, nicméně ta touha je stále stejná každý jeden zápas. Vím, že mé nohy mi na zápasy ještě stačí, což jsem letos již několikrát dokázal.

Young se také vyjádřil k formě celého týmu, který má v posledních zápasech s velkými mužstvy skvělé statistiky.

Chceme vítězit až do konce sezony. Jsou před námi zápasy a to znamená, že jsou před námi také body. A chceme si udržet tuto formu až do finále FA Cupu. Musíme zanechat nějakou stopu, na níž budeme stavět příští sezonu.

Byla to jedna z těch sezon, kdy jsme hodně zápasů, především pak v období Vánoc, remizovali, či dostali branky v posledních minutách utkání. Pokud by tyto zápasy dopadly jinak, mohla to být zcela jiná sezona.

Příště musíme vyhrát více zápasů, než kolik jsme jich vyhráli. Ale přesto i letos to byla jedna z těch sezon, kdy i s počtem bodů, který jsme získali, jsme mohli vyhrát ligu. Bohužel se tak nestalo. Teď si především musíme udržet formu. Je taky fajn vyhnout se kvalifikaci o Ligu mistrů, nicméně teď si ještě musíme zajistit druhé místo. Když vyhráváte, dodává vám to sebedůvěru. A sebedůvěru vám dodává také pohledný fotbal, kterým jsme se ale občas neprezentovali, jak jsme měli. Ale když jsme i přesto dokázali urvat výsledek (proti Arsenalu), tak to jen dokazuje touhu týmu bojovat.

Opět jsme ukázali bojového ducha. Chvíli jsme utkání kontrolovali my, chvíli oni, ale jak jsem řekl, my ukázali týmového ducha a charakter a dokázali, že můžeme skórovat i po devadesáti minutách.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokDe Gea spomína na začiatky v United
Ďalší článokFotoreport z galavečera MUFC POTY 2018
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!