Review: Manchester United – Arsenal 2:1

Šláger 36. kola anglickej Premier League sa hral v nedeľu podvečer na Old Trafforde, kam zavítal Arsenal s lúčiacim sa Arsenom Wegerom. United po pohodovom prvom a nie veľmi presvedčivom druhom polčase vydreli výhru 2:1.

Asi najväčšou udalosťou bolo oznámenie Arsena Wengera, ktorý opúšťa kormidlo Arsenalu, s ktorým sa oficiálne pred zápasom rozlúčil aj Sir Alex Ferguson.

Pokiaľ ide o zostavy, tá naša nepriniesla žiadne prekvapenie. To skôr náš súper nastúpil v improvizovanom zoskupení, pretože v týždni ich čaká kľúčový zápas v Madride proti Atletiku. Zápas mal výkop o 17:30 SEČ s rozhodcom Kevinom Friendom

Úvod zápasu sa niesol vo vzájomnom oťukávaní a prvá šanca sa zrodila v štvrtej minúte po chybe hostí, no Pogba nemieril presne. Domácim zatápal najmä ich bývalý spoluhráč, Henrikh Mkhitaryan. Prakticky prvá reálna hrozba znamenala aj gól. V 16. minúte po ostrom súboji v strede poľa sa lopta rýchlo dostala k bráne Arsenalu, Lukaku následne centroval pred bránu, kde hlavičkoval Sanchéz a jeho zrazenú strelu ľahko doklepol Pogba – 1:0. Po 20-tich minútach mohlo byť vyrovnané, ale Mkhitaryan len tesne minul. O 15 minút neskôr hlavičkou zahrozil Aubameyang, no De Gea bol pozorný. V 41. minúte skončil Youngov center ľavačkou na žrdi! V závere prvého dejstva sa už nič nestalo, a tak sa do šatní išlo za stavu 1:0.

V úvode druhého polčasu sa zranil Lukaku, ktorého vystriedal Marcus Rashford. V 51. minúte prišlo vyrovnanie, keď sa po nedorozumení Herreru a Matića dostal k lopte Xhaka, rýchlo loptu poslal Mkhitaryanovi, a ten prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal – 1:1. Arsenal to nakoplo a Mkhitaryan o 3 minúty na to skúšal šťastie opäť – nepresne. Po hodine hry si domáci vytvorili tlak, z ktorého vydolovali iba rohový kop po centri Herreru. Prekonať De Geu skúšal aj ďalší bývalý hráč domácich – Dany Welbeck, ale De Geu neprekonal. Striedajúci Martial hľadal v 71. minúte centrom urasteného Fellainiho, no úspech to neprinieslo. Po ďalšej Martialovej prihrávke netrafil loptu v čistej šanci Smalling. Šťastie skúšal aj Fellaini, no ani on nenamieril presne. So záverom zápasu šance domácich pribúdali, najmä po rohoch, no stále neprišiel gól. V 89. minúte prišiel síce gól Rashforda, ale kvôli ofsajdu nebol uznaný. V nadstavenom čase sme sa však dočkali. Center Ashleyho Younga skončil na Fellainiho hlave a bol z toho zásah na víťazný gól 2:1

Striedania

• 50´ Lukaku ↓ Rashford ↑
  • 64´ Herrera ↓ Martial ↑
  • 64´ Lingard ↓ Fellaini ↑

Žlté karty:

ARSENAL

Lavička: Čech, Holding, Monreal, Willock, Nketiah, Osei-Tutu, Welbeck

Striedania:

• 64´ Nelson ↓ Welbeck ↑
  • 64´ Kolasinac ↓ Monreal ↑
  • 76´ Mkhitaryan ↓ Willock ↑

0 Žluté karty 1

Najbližšie sa hráči United predstavia na ihrisku Brightonu v rámci Premier League. Zápas je naplánovaný na piatok 4. mája/května s výkopom o 21:00 SEČ

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3

Review&Hodnotenie: Manchester United – Wolverhampton 1:1

Preview: Manchester United – Wolverhampton