Hodnotenie: Manchester United – Arsenal

21

V ďalšom kole Premier League na seba narazili dvaja odvekí rivali. Tím Arsenalu prišiel na Old Trafford v pomerne netradničnej zostave, pretože hráči sa šetrili na Európsku ligu. Zápas sa rozhodol až v poslednej minúte a Diabli vyhrali v pomere 2:1, čo im zaistilo miestenku v Lige Majstrov na ďalšiu sezónu.

David De Gea – Do inkasovaného gólu nemal prakticky žiadnu prácu. Pri góle sa presúval do opačnej strany a cez Lindelofa toho moc nevidel. Okrem gólu čelil ešte dvom strelám na bránu, ale s tými nemal žiaden problém. 6,5/10

Antonio Valencia (C) – Antonio si počas zápasu udržiaval svoj štandard. Dobre bránil a nedovolil súperovi útočiť z ľavej strany. Opäť mal pred sebou veľa priestoru, pretože Lingard sa často sťahoval do stredu ihriska a tým vznikal priestor práve pre Valenciu. Pár krát nacentroval do 16tky, ale nebolo z toho žiadne ohrozenie brány. 6,5/10

Victor Lindelof – Lindelof sa objavil v zostave po krátkej pauze a počínal si celkom dobre. Pri góle sa snažil vystúpil proti strele, no nanešťastie strela prešla pomedzi jeho nohy. Spolu so Smallingom sa mu podarilo dokonale vymazať Aubameyanga, za čo mu patrí veľká pochvala. Pár krát sa snažil loptu vyviesť na útočnú polovicu a založiť tak útok. 7/10

Chris Smalling – Podobne ako Lindelof si Chris počínal v obrane dobre a útočníkov hostí do ničoho nepustil. Na opačnej strane mal obrovskú šancu po Martialovej prihrávke, no v zlomovom momente loptu netrafil. 7/10

Ashley Young – Rovnako ako v zápase s Tottenhamom mal rýchlostné problémy, nestíhal Bellerina a väčšina centrovaných lôpt hostí do vápna išla z jeho strany. Nastrelil žrď z veľkého uhlu, no ťažko povedať, či centroval alebo strieľal. Snažil sa útočiť z ľavej strany a posielať centre najskôr na Lukakua a neskôr na Fellainiho. Jeho moment v tomto zápase prišiel v závere zápasu, keď presne nacentroval na Fellainiho hlavu. 7/10

Nemanja Matič – Po nedorozumení s Herrerom, keď obaja hráči nechávali loptu tomu druhému, si loptu zobral Mkhitaryan a dorovnal na 1:1. Okrem tohto jedného momentu Matič ukazoval svoje skúsenosti proti mladým záložníkom Arsenalu a držal stred ihriska. Dobre čistil priestor pred stopérmi a zakladal protiútoky. Zaznamenal najviac prihrávok v zápase a to konkrétne 97. 7/10

Ander Herrera – Dobre dopĺňal Matiča a Pogbu v strede ihriska. Nebol taký výrazný ako v predchádzajúcich zápasoch a možno aj preto bol v druhom polčase vystriedaný. Zachytil veľa lôpt od súpera a rozvíjal veľa akcií z vlastnej polovice. Dobre čítal hru a aj vďaka nemu Diabli dominovali v strede poľa. Urobil asi iba jednu chybu a tá žiaľ viedla ku gólu súpera. S Matičom sa navzájom ponúkali a nakoniec ani jeden z nich loptu nezobral. Pripísal si najviac odobratých lôpt na strane domácich. 6,5/10

Paul Pogba – Pohyboval sa prevažne v ľavej polovici ihriska. V prvom polčase stál na dobrom mieste, doklepol loptu do siete a poslal tak Diablov do vedenia. Zápas mu chutil, hral s veľkým prehľadom a dobre menil ťažisko hry. Niekedy si to zbytočne komplikoval a mal veľa dotykov s loptou, namiesto toho mohol veci riešiť jednoduchšie z prvej. Zaznamenal najviac pokusov o dribling, úspešných driblingov a striel. 8 MOTM

Jesse Lingard – Zo začiatku zápasu mu v niekoľkých prípadoch chýbalo trochu presnosti v rysujúcich sa šanciach. Ako obvykle mu nechýbal pohyb smerom dopredu aj dozadu, no väčšinou len posúval loptu na spoluhráčov. Na ničom dôležitom na nepodieľal a preto bol v druhom polčase vystriedaný. 6/10

Alexis Sanchez – Pre Alexisa to bol špeciálny zápas, pretože hral proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Bol to práve tento Čilan, kto mohol otvoriť skóre, ale jeho hlavička skončila len na žrdi, no následne Pogba dorazil loptu do siete. Celý zápas makal ako sme u neho zvyknutí a nevypustil nič až do konca zápasu. Po striedaniach v druhom polčase sa presunu na pravú stranu, kde nebol až taký výrazný ako tomu bolo dovtedy. 7/10

Romelu Lukaku – Nešťastník zápasu, pretože musel striedať v úvode druhého polčasu kvôli zraneniu. Dovtedy síce gól nestrelil, ale na góle Pogbu má veľké zásluhy. Ukázal veľký prehľad a cit pri prihrávke na Alexisa, z ktorej bola len tyč, ale Pogba následne otvoril skóre. Podržal veľa lôpt chrbtom k bráne a čakal, kým ho doplnia spoluhráči. Často sa ocital vo vápne osamotený a tak ho mohli stopéri pokryť. 7/10

Striedajúci hráči

Marcus Rashford – Naskočil skoro ihneď v druhom polčase a prišiel na hrot útoku, kde sa dostal celkovo iba k  jednej strele. Po príchode Fellainiho sa jeho situácia ešte skomplikovala, pretože spoluhráči vo vápne vyhľadávali práve tohto dlháňa. Strelil gól po Fellainiho tyčke, no žiaľ bol v postavení mimo hru. Celkovo to Rashford nemal v zápase ľahké. 6/10

Anthony Martial – Okamžite po príchode začal motať hlavy obrancom Arsenalu a priniesol presne tú agresivitu a súboje 1 na 1, ktoré Diablom chýbali. Jeho prítomnosť na ihrisku bola vidieť okamžite. Vytváral šance z ľavej strany a hráči Arsenalu ho museli zdvojovať. Skoro si pripísal asistenciu, no Smalling netrafil loptu. Martial urobil veľa vecí dobre, no trochu mu chýbala konečná fáza, aby tú svoju dobrú prácu dotiahol do konca. 7/10

Marouane Fellaini – Po odchode Lukakua bol terčom vysokých lôpt a ako čas plynul, tak čoraz viac času trávil v pokutovom území súpera. Okrem toho na hru nevyplýval až zrazu v nadstavenom čase, ale všetkých umlčal a hlavou vyhral pre United zápas. 7/10

Zdroje: premierleague.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Arsenal 2:1