Review Manchester United – Tottenham Hotspur 2:1

Semifinále FA Cupu bylo pro nás nejdůležitějším zápasem zbytku sezóny a tomu odpovídala i příprava – z Bournemouthu náš tým vyrazil jen do Londýna, kde se v tréninkovém centru Fulhamu čtyři dny připravoval na dnešního soupeře. A bylo to znát. Výsledek 2:1 byl spravedlivým a skvělým vyústěním sobotního zápasu ve Wembley.

Po průšvihu s West Bromwichem si tým trochu spravil náladu na hřišti Bournemouthu a z něj se vypravil na čtyřdenní soustředění do Londýna, protože tento zápas mohl ukončit naději na poslední trofej v této sezóně. Vzhledem k tomu, jak kolísá naše forma zápas od zápasu, tak byla cítit jistá nervozita. Mourinho nominoval stejnou obranu, jako při zápase v lize proti Tottenhamu, kdy jsme dostali snad nejrychlejší gól sezóny a na lavičku posadil Martiala i Rashforda, protože jsme na rozdíl od zmiňovaného zápasu nastoupili v rozestavení 4:3:3 a do útoku spoléhal na stabilní pohárové výkony Lingarda a Alexise.

Zápas začal velmi dobrým tempem a odhodlání bylo vidět na obou stranách. Týmy se rvaly o každý kousek hřiště, přesně tak, jak byste to očekávali u takhle důležitého zápasu.
První šance přišla v 9. minutě, kdy mohl Lukaku hlavičkou ohrozit Vormovu bránu, ale netrefil přesně. O necelou minutu později se stalo něco, čeho jsme se obávali. Young pressoval vysoko, Pogba si nepohlídal Eriksena a ten přihrál před bránu Dele Alimu, kterého si nešikovně předali Smalling s Valenciou – 0:1
Ve 14. minutě chybělo jen pár centimetrů Kaneovi, aby doklepl Sonův centr do naší brány. Son dělal i nadále problémy a na konci 16. minuty se znovu prosadil k centru přes Valencium, Jones ale před Dele Allim na poslední chvíli zasáhl. O minutu později přihrál Son osamocenému Kanovi do našeho vápna, ten sklepl z otočky Eriksennovi a byla z toho střela těsně vedle naší brány. Prvních dvacet minut tak patřilo soupeři.
Tým ale začal více pressovat a po pěti minutách to přineslo ovoce. Přišla 24. minuta a Pogba si počkal na kličku Dembelého, obral ho o míč a nacentroval kousek před malé vápno, kam si chytře nabíhal náš nejmenší hráč na hřišti a hlavičkou v záklonu bravurně zavěsil na 1:1.
Misky vah se najednou převážili ve prospěch United a ve 27. minutě měl na hlavě gólovku Lingard. Po Beckhamovském centru Lukaka. Škoda, že si nevyměnili místa, protože Lingard hlavičku nezvládl. Hra se pak z hlediska šancí trochu uklidnila, až najednou Pogba z dálky napřáhl a Vorm jeho ránu jen konečky prstů vytáhl na roh. To už se psala 44. minuta. Z následného rohu jsme nic nevymysleli a v nastaveném čase druhého poločasu se fanouškům málem zastavilo srdce – Dier vypálil dalekonosnou bombu, ta se od Smallingových hýždí odrazila a letěla přímo do tyče De Geovi brány.
Poločas tak skončil remízou.

Do druhého poločasu jsme nastoupili o dost klidnější a mnohem lépe se nám dařilo kontrolovat hru. V 53. minutě si Lingard zkoušel vyprosit penaltu po souboji se stoperem soupeře – ruce tam byly, ale rozhodčí by byl blázen, kdyby ji odpískal. Tottenham pak dvakrát zahrozil z pološancí, ale obrana byla bezchybná.
V 62. minutě vykopával De Gea na Lukakua, ten souboj ustál a nechal spadnout míč dál na Alexise, který si poradil s pravým obráncem, otočil se a přihrával do druhé vlny zpátky Lukakovi, který ztečoval míč dál, směrem na Lingarda, ale najednou se do celé akce přiřítil Herrera, Lingard si toho všiml a nechal mu míč napálit po zemi do brány soupeře – 2:1.
Bylo cítit, že máme zápas pod kontrolou, a když se soupeř dostal do ke střele, bylo to z bezpečné vzdálenosti. Mezitím hrozil z brejku Lukaku nebo Pogba, který prověřil Vorma dobrou ranou k bližší tyči. Kromě jednoho drobného nebezpečí z rohových kopů na obou stranách už se nic vážného nestalo, a i když se nastavovalo 7 minut, United si bezpečně došli do finále FA Cupu!

STŘÍDÁNÍ:

• 80′ Valencia ↓ Darmian ↑
  • 83′ Lingard  ↓ Rashford ↑
  • 90′ Sanchez ↓ Fellaini ↑

ŽLUTÉ KARTY:

27′ Valencia, 71′ Young, 85′ Rashford, 90′ Herrera

TOTTENHAM HOTSPUR

LAVIČKA: Lloris, Alderweireld, Lamela, Wanyama, Sissoko, Aurier, Moura

STŘÍDÁNÍ:

• 68′ Davies ↓ Moura ↑
  • 78′ Dembele ↓ Wanyama ↑
  • 86′ Son ↓ Lamela ↑

28′ Son, 50′ Alli, 81′ Dier