Review: Bournemouth – Manchester United 0:2

Po minulém zápase bylo co napravovat. Naprosto otřesný výkon našich hráčů z minulého zápasu nám dával pocit, že nám dluží pohodlné vítězství. Vítězství nám sice nadělili, dokonalý výkon to však nebyl. Přesto mám ze zápasu pozitivní pocity a tomu svědčí i výsledek 0:2 z pohledu domácích.

Po minulém zápase byla rozhodně co napravovat. Jose Mourinho se nechal slyšet, že v tomto zápase vyzkouší jiné hráče. Jak řekl, tak plnil. Do základní sestavy se po dlouhé době dostal Darmian, Jones, Shaw, Fellaini, dále pak občasní členové základní sestavy Martial s Rashfordem. Na lavičce byli připraveni pilíře naší základní sestavy v čele s Lukakem, Matičem a Alexisem.

Hra byla od začátku zápasu vyrovnaná, žádná převaha se nekonala. United více drželi míč, Bourmemouth však hrozili z nebezpečných protiútoků a průnikových přihrávek, jednu z akcí hasil skvělým zákrokem Jones, který o sobě dal vědět. Většina útočných akcí hostů šla z naší levé strany, kde hrál Darmian. Jindy bych mu to vyčítal, avšak po takové době nastoupit do zápasu a nemít herní praxi, není to úplně příjemné. Ve 27. minutě máme první velkou šanci, Rashford na lajně skvěle vybojoval míč, dostal se s ním do vápna a vyslal tvrdou střelu, bohužel jen do brankáře, který jí zvládl vyboxovat. Tato akce ale předcházela něčemu mnohem důležitějšímu. Z rohového kopu se po chvíli kombinování dostal k míči Herrera, který naprosto jednoduchou a nádhernou přihrávkou za obranu našel Lingarda, který pouze přihrál míč Smallingovi jako na zlatém podnose, 0:1 z pohledu domácích. Zbytek poločasu měl Bournemouth mírnou převahu, vytvářel si více šancí, žádná však nebyla vyložene gólová, proto se šlo do kabin za hubeného vedení United, 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili všichni hráči z poločasu prvního, žádná změna se tedy nekonala. V 56. minutě se opět z brejku dostal do šance Bournemouth, po centru z naší pravé strany se k míči snažil dostat útočící hráč, Shaw ho však zatáhl za ruku a dobře pro nás, že rozhodčí nepískl penaltu. Bournemouth stále pokračoval ve snahách vyrovnat zápas, do úniku se dostal hrozící Wilson, proti byl však znovu Jones, který skvělým skluzem zabránil Wilsonovi v ohrožení brány. V 62. minutě se do hry dostal Lukaku namísto Lingarda o pár minut později dal o sobě vědět. V 70. minutě založil rychlý protiútok Martial, který posunul míč na Pogbu, ten ho potáhl na nějakých 5 metrů od vápna, přihrávkou posunul na Lukaka a zbytek si určitě domyslíte. Neskutečnou rychlostí míč doběhl a dloubáčkem překonal brankáře domácích, 2:0 z našeho pohledu. Hra se potom lehce přelévala ze strany na stranu, vyložené šance však chyběly. Až v 87. minutě, Martial skvělou patičkou posunul míč na úplně osamoceného Blinda, který však ve vápně netrefil míč. Hráči pak dohráli zápas v klidu a uhlídaly vybojované vítězství 2:0.

STŘÍDÁNÍ:

• 56´ Ibe ↓ Mousset ↑
  • 75´ Surman ↓ Gosling ↑
  • 82´ King ↓ Defoe ↑

ŽLUTÉ KARTY: 49′ Cook L., 62′ Cook S., 68′ Surman

MANCHESTER UNITED

LAVIČKA: Bailly, Blind, Lukaku, Matič, Pereira, Sanchez, Young

STŘÍDÁNÍ:

• 62´ Lingard ↓ Lukaku ↑
  • 72´ Herrera ↓ Matič ↑
  • 80´ Pogba ↓ Blind ↑

3 Žluté karty 1

Již tuto sobotu se utkáme se silným Tottenhamem v rámci anglického FA Cupu, přesné datum tedy 21. 4. 2018 v 18:15

ZDROJE: premierleague.com, whoscored.com, buildlineup.com