Review: Bournemouth – Manchester United 0:2

2

Po minulém zápase bylo co napravovat. Naprosto otřesný výkon našich hráčů z minulého zápasu nám dával pocit, že nám dluží pohodlné vítězství. Vítězství nám sice nadělili, dokonalý výkon to však nebyl. Přesto mám ze zápasu pozitivní pocity a tomu svědčí i výsledek 0:2 z pohledu domácích.

Po minulém zápase byla rozhodně co napravovat. Jose Mourinho se nechal slyšet, že v tomto zápase vyzkouší jiné hráče. Jak řekl, tak plnil. Do základní sestavy se po dlouhé době dostal Darmian, Jones, Shaw, Fellaini, dále pak občasní členové základní sestavy Martial s Rashfordem. Na lavičce byli připraveni pilíře naší základní sestavy v čele s Lukakem, Matičem a Alexisem.

Hra byla od začátku zápasu vyrovnaná, žádná převaha se nekonala. United více drželi míč, Bourmemouth však hrozili z nebezpečných protiútoků a průnikových přihrávek, jednu z akcí hasil skvělým zákrokem Jones, který o sobě dal vědět. Většina útočných akcí hostů šla z naší levé strany, kde hrál Darmian. Jindy bych mu to vyčítal, avšak po takové době nastoupit do zápasu a nemít herní praxi, není to úplně příjemné. Ve 27. minutě máme první velkou šanci, Rashford na lajně skvěle vybojoval míč, dostal se s ním do vápna a vyslal tvrdou střelu, bohužel jen do brankáře, který jí zvládl vyboxovat. Tato akce ale předcházela něčemu mnohem důležitějšímu. Z rohového kopu se po chvíli kombinování dostal k míči Herrera, který naprosto jednoduchou a nádhernou přihrávkou za obranu našel Lingarda, který pouze přihrál míč Smallingovi jako na zlatém podnose, 0:1 z pohledu domácích. Zbytek poločasu měl Bournemouth mírnou převahu, vytvářel si více šancí, žádná však nebyla vyložene gólová, proto se šlo do kabin za hubeného vedení United, 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili všichni hráči z poločasu prvního, žádná změna se tedy nekonala. V 56. minutě se opět z brejku dostal do šance Bournemouth, po centru z naší pravé strany se k míči snažil dostat útočící hráč, Shaw ho však zatáhl za ruku a dobře pro nás, že rozhodčí nepískl penaltu. Bournemouth stále pokračoval ve snahách vyrovnat zápas, do úniku se dostal hrozící Wilson, proti byl však znovu Jones, který skvělým skluzem zabránil Wilsonovi v ohrožení brány. V 62. minutě se do hry dostal Lukaku namísto Lingarda o pár minut později dal o sobě vědět. V 70. minutě založil rychlý protiútok Martial, který posunul míč na Pogbu, ten ho potáhl na nějakých 5 metrů od vápna, přihrávkou posunul na Lukaka a zbytek si určitě domyslíte. Neskutečnou rychlostí míč doběhl a dloubáčkem překonal brankáře domácích, 2:0 z našeho pohledu. Hra se potom lehce přelévala ze strany na stranu, vyložené šance však chyběly. Až v 87. minutě, Martial skvělou patičkou posunul míč na úplně osamoceného Blinda, který však ve vápně netrefil míč. Hráči pak dohráli zápas v klidu a uhlídaly vybojované vítězství 2:0.

STŘÍDÁNÍ:

• 56´ Ibe ↓ Mousset ↑
  • 75´ Surman ↓ Gosling ↑
  • 82´ King ↓ Defoe ↑

ŽLUTÉ KARTY: 49′ Cook L., 62′ Cook S., 68′ Surman

MANCHESTER UNITED

LAVIČKA: Bailly, Blind, Lukaku, Matič, Pereira, Sanchez, Young

STŘÍDÁNÍ:

• 62´ Lingard ↓ Lukaku ↑
  • 72´ Herrera ↓ Matič ↑
  • 80´ Pogba ↓ Blind ↑

3 Žluté karty 1

Již tuto sobotu se utkáme se silným Tottenhamem v rámci anglického FA Cupu, přesné datum tedy 21. 4. 2018 v 18:15

ZDROJE: premierleague.com, whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokMourinho po výhře s Bournemouth
Ďalší článokTímové novinky pred pohárovým duelom proti Spurs
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial