Hodnotenie: AFC Bournemouth – Manchester United

V 34. kole Premier League sa hráči Manchestru United predstavili na pôde AFC Bournemouthu, ktorý doma vie potrápiť veľkých súperov. Diabli si však ďalšie zaváhanie dovoliť nemohli a vyhrali v pomere 0:2.

David De Gea (C) – Najlepší brankár Premier League čelil dvom strelám na bránu, s ktorými si poradil. Vďaka dobre hrajúcej obrane nemal moc roboty a v tomto zápase nemusel vytiahnuť zákrok extra triedy. Jeho dlhé lopty vo väčšine prípadov našli Fellainiho. Celkovo nemal moc práce a na jeho výkone nie je veľa čo hodnotiť. 6,5/10

Luke Shaw – Štart mladého Angličana po dlhšej dobe určite potešil nejedného fanúšika United. Luke sa snažil brúsiť ľavú stranu a často sa pri svojich ofenzívnych výpadoch nachádzal na úrovni Martiala. Bolo na ňom vidieť, že sa chce ukázať. V druhom polčase sa dostal do spornej situácie, ktorá smrdela penaltou. Luke si viedol v defenzíve dobre a keď sa dalo, tak podporil aj útok. Za predvedený výkon sa určite nemusí hanbiť a vypýtal si od Mourinha ďalšie šance ukázať, čo v ňom je. 7/10

Chris Smalling – Chris si plnil svoje defenzívne povinnosti a nepustil útočníkov Bournemouthu prakticky do ničoho. Vyhral veľa hlavičkových súbojov a viedol si dobre proti rýchlym technickým útočníkom domácich. Naviac si výborne nabehol na gólovú prihrávku od Lingarda a poslal Diablov do vedenia. 7,5/10

Phil Jones – Dva krát skvele dohnal a nenechal Wilsonovi zakončiť v hroziacej šanci. Phil vždy nechá na ihrisku všetko a urobí, čo je v jeho silách aby zabránil gólu. Phil si v obrane počínal rovnako dobre ako jeho anglický kolega a aj napriek tomu, že toho v poslednom čase moc neodohral si počínal veľmi dobre. 7/10

Matteo Darmian – Aj druhý krajný obranca sa objavil v základnej jedenástke po dlhej dobe. Najviac šancí si domáci vytvorili práve po ich ľavej strane, pretože Darmian nebol v súbojoch dôsledný. V ofenzíve sa dostal Darmian k pár centrom, ale väčšina z nich bola nepresných. Aj keď Darmian neurobil žiadnu defenzívnu hrubku, bol najslabším z kvarteta obrancov. 6/10

Ander Herrera – Ander prebral úlohu defenzívneho záložníka po Matičovi. Zbieral odrazené lopty a sťahoval sa medzi stopérov, kde zakladal útoky z vlastnej polovice. Ukázal kľud na lopte a skvelú myšlienku pri prvom góle United. Smerom dozadu čítal hru a prerušil niekoľko akcií súpera už v zárodku. Zároveň zaskakoval za krajných obrancov, keď prepadli vpredu. Andera bolo plné ihrisko a bol presne tam, kde ho tím potreboval. 8/10 MOTM

Paul Pogba- Ukázal veľa individuálnych schopností. Snažil sa dirigovať tempo a režírovať hru. Ocital sa v situáciách, kedy sám vyvážal loptu z vlastnej polovice a tým zakladal útoky. Práve týmto spôsobom si pripísal svoju desiatu asistenciu v tejto sezóne. Bol silný v osobných súbojoch a nešetril krokom. Určite patril k tomu lepšiemu na ihrisku. 7,5/10

Marouane Fellaini – Nesnažil sa komplikovať to v strede, naopak posúval loptu na svojich ďalších kolegov zo zálohy. Keď mali hráči loptu na krídle, nabiehal na zakončenie do vápna. Snažil sa využívať svoje prednosti a aj väčšina De Geových centrov smerovala práve na tohto Belgičana. Fellaini udržal veľa lôpt v strede ihriska a bol platný aj pri bránení štandardiek. 6,5/10

Jesse Lingard – Ako vždy Jesse sa prezentoval veľkou aktivitou a hýril pohybom. Práve vďaka svojmu pohybu si vypýtal prihrávku od Herreru, po ktorej si pripísal asistenciu na prvý gól. Jesse sa zapájal do kombinácie, ale okrem asistencie nevymyslel nič a preto bol v druhom polčase stiahnutý z ihriska. 7/10

Anthony Martial – Púšťal sa do osobných súbojov a snažil sa vytvoriť dostatok priestoru na center, čo sa mu vo väčšine prípadov aj darilo. Domáca obrana si s ním nevedela poradiť, ale ani jedna jeho individuálna akcia neskončila gólom. Niekedy sa snažil až príliš a bol z toho faul na súperovho obrancu. Aktivita sa mu nedala uprieť, ale zakaždým mu niečo málo chýbalo. 7/10

Marcus Rashford – Začal na pozícii útočníka, no po odchode Lingarda sa posunul na pravú stranu. V prvom polčase dobre zabojoval na útočnej polovici a sám si vypracoval šancu. Marcus sa snažil uvoľniť a tlačiť do zakončenia najmä v prvom polčase, ale vždy mu niečo málo chýbalo a strela bola buď nepresná, zblokovaná alebo do náručia brankára. Po presune na prvú stranu sa trochu utiahol do ústrania a nebolo ho tak vidno ako na hrote útoku. 7/10

Striedajúci hráči

Romelu Lukaku – Prišiel, videl, skóroval. Romelu si pekne nabehol a dostal prihrávku od Pogbu do priestoru, z ktorej sa mu podarilo skórovať. Vypomáhal pri bránení štandardných situácii. 7,5/10

Nemanja Matič – Nemanja sa dostal na do zápasu na posledných dvadsať minút a pomohol vystužiť stred ihriska. Svojimi skúsenosťami pomáhal ako obrane, tak aj útoku. 6,5/10

Daley Blind – Do zápasu sa dostal po veľmi dlhej dobe na záverečných desať minút. Stretol sa s loptou iba pár krát a aj to pri bránení a raz loptu z hranice vápna netrafil. Nehodnotený

Zdroje: premierleague.com, buildlineup.com

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3

Review&Hodnotenie: Manchester United – Wolverhampton 1:1

Preview: Manchester United – Wolverhampton