Review: Manchester United – West Bromwich Albion 0:1

33. kolo Premier League přineslo velká překvapení. Nejprve prohra Arsenalu, následně druhé, pro nás bolestivější. Manchester United si připsal druhou domácí prohru a po neschopnosti projít přes obranu soupeře vznikla prohra 0:1.

Nálada bylo po minulém otočeném derby více než dobrá, očekávalo se tedy snadné vítězství United. Mourinho měl k dispozici téměř celý tým, chyběl pouze Romero s Blindem. Shaw nebyl vůbec nominován, proto se spekuluje, že v létě odejde, což by byla velká škoda. Martial se znovu nedostal do základní sestavy, stejně tak Rashford. Do zápasu se krom klasických stavebních kamenů sestavy dostal od začátku například Mata, či Lindelof.

Zápas začal tak, jak každý očekával, United rychle převzali iniciativu a kontrolovali zápas, šance však ne a ne přijít. Paradoxně to byli hosté, kteří jako první ohrozili bránu. Na začátku 12. minuty se z rychlého protiútoku dostali ke střele z vápna, v jasné šanci ale střelec selhal a střelu vyslal téměř vedle Davida, který jí zvládl vyrazit mimo nebezpečí. O minutu později se dostal West Brom do další šance, ale hlavička z centru šla vysoko nad bránu. První tutovka United přišla až v 19. minutě, kdy Sanchéz poslal špatný centr do vápna, který však vybojoval Mata, který přihrávkou z první poslal Lukaka do vyložené šance sám na brankáře, z nedostatku času Lukaku trefil bohužel samotného gólmana. Tím však šance neskončila, Alexis dokázal vybojovat míč a vyslat střelu na bránu, kterou brankář vyrazil. Krom žluté karty Pogby se ve zbytku poločasu nestalo nic zajímavého, a tak se šlo do kabiny za stavu 0:0.

Do druhého poločasu chtěl Mourinho posílit ofenzívu, vystřídal tak Herreru za Lingarda, k výraznému zlepšení ale nedošlo. Druhý poločas vypadal téměř stejně jako poločas první, United kontrolovali hru, nevytvořili si však moc vyložených šancí. Do skvělé šance se dostal v 66. minutě Lukaku, kdy si naskočil na centru a dobrou hlavičkou mohl skórovat, hostující gólman byla ale proti a předvedl skvělý zákrok. V 73. minutě přišlo velké překvapení celého zápasu. Hostující tým dokázal skórovat po rohovém kopu. Matič s Lukakem absolutně nezvládli bránění svých hráčů a dovolili jim tak změnit skóre, 0:1 z pohledu domácích. Ačkoliv tlak domácích ještě vzrostl, vyrovnání bohužel nepřišlo, a tak po nepřesvědčivém výkonu prohráváme 0:1.

STŘÍDÁNÍ:

• 46´ Herrera ↓ Lingard ↑
  • 58´ Pogba ↓ Martial ↑
  • 75´ Young ↓ Rashford ↑

ŽLUTÉ KARTY: 29′ Pogba

WEST BROMWICH ALBION

LAVIČKA: Burke, Field, Gabr, Krychowiak, Myhill, Sturridge, Yacob

STŘÍDÁNÍ:

• 77´ Phillips ↓ Krychowiak ↑
  • 85´ Rondon ↓ Sturridge ↑
  • 94´ Brunt ↓ Yacob ↑

10

18. 4. nás čeká venkovní zápas Premier League proti Bournemouth. Zápas se odehraje ve 20:45 SEČ.

ZDROJE: whoscored.com, buildlineup.com, premierleague.com

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford