04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rio: Hráči si uvědomují, jaký dres na sobě mají

Bývalý stoper se prostřednictvím svého účtu na Facebooku vyjádřil k nedávnému derby, v němž United otočili nepříznivý stav utkání a zabránili tak hráčům v oslavě titulu.

Být poražen svými rivaly na jejich stadionu a pak se dívat, jak zvedají titul pro vítěze Premier League, zatímco by se vám všichni domácí fanoušci smáli a vy jste byli jen ponížení a na dně. Tohle byla noční můra většiny hráčů United, ne-li všech. A právě tohle se málem stalo, až do jistého momentu.

Vidět, jak nakonec hráči Manchesteru United otáčí nepříznivý výsledek z 0:2 a zabránili tak City v zisku titulu, mi dalo jasně najevo, že ti hráči si uvědomují, jaký dres mají na sobě a co by to za noční můru bylo!

Tohle je přesně ten typ tlaku, který přináší tato utkání – zda se jako jedinec dokážeš oprostit od těch hrůzostrašných myšlenek a soustředit se pouze na svou práci, anebo se necháš těmi negativními pocity pohltit a sotva se tak rozehřát. Tohle je mentální boj!

Takže hoši, skvělá práce! Zvláště pak po tom dvoubrankovém manku (představte si tu nervozitu). A nakonec… Paul Pogba, který byl terčem různých řečí jak před zápasem, tak i po něm. Znám jej, a tak vím, že chce, aby se o něm hovořilo a všechny ty extravagantní účesy, tanečky a další výstřelky pouze zapříčiňují to, že se o tomto hovoří daleko víc než o jeho dobrých výkonech. Jediné, co musí udělat, je, soustředit se na tyto dobré výkony a branky, jaké jsme viděli proti City. Pak se bude hovořit o něm jako o fotbalistovi a ne o čemkoliv jiném. Měl více volnosti a mohl se tak oprostit od defenzivních povinností a soustředit se pouze na ofenzívu tak, jak se to naučil v Juve. A jak jsme to viděli druhý poločas s City. Tohle je tlak, který by na sebe měl vytvářet a který dokáže zvládnout.

#MANUTD #POGBA

zdroj: facebook.com – Rio Ferdinand


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!