Mourinhové slová po víťazstve nad City

José Mourinho bol potešený po tom, čo jeho zverenci predviedli famózny obrat v derby proti mestskému rivalovi Manchesteru City, keď otočili zápas zo stavu 0-2 na 3-2.

Frustrácia po prvom góle

Bol som veľmi smutný po ich prvom góle, pretože ho dali z rohového kopu a to bol tretí rohový kop, po ktorom skórovali proti nám túto sezónu. A bolo to v momente, keď sme kontrolovali hru. Po ich druhom góle bolo potrebné pre mojich hráčov, aby zostali sebavedomí. Matič, Pogba a Herrera mali loptu a posúvali ju dopredu, mali sme loptu častejšie ako ostatné tímy proti City. Takže to bola len otázka udržania si našej sebadôvery, vysunúť hráčov viac dopredu, pressovať trochu vyššie a čakať na gól.

Miesto v Top 4 skoro zaistené

Dal som chlapcom príklad mnohých zápasov, kde tím prehrával 2-0 a dokázal to otočiť, takže všetká česť mojím chlapcom, pretože verili a vzchopili sa a pre nás to je veľmi dôležitý výsledok. Matematicky potrebujeme 6 bodov, aby sme skončili v prvej štvorke. Tento cieľ je povinným cieľom, takže potrebujeme šesť bodov z troch zápasov doma a troch vonku. Som si celkom istý, že dnešok nám k tomu pomohol a skončiť na druhom mieste je podľa mňa veľmi dôležité. Sme o 4 body pred Liverpoolom a máme jeden zápas k dobru a o 4 body pred Spurs, no City ich potrebuje poraziť, aby získali titul čo najskôr. Naším cieľom je skončiť druhí.

Gratulácie City a Pepovi

Pogratuloval som mu, pretože si zaslúžia titul. Samozrejme, sú frustrovaní, pretože chceli oslavovať titul už dnes, no aj napriek tomu im gratulujem, pretože ten titul získajú a zaslúžene. Majú viac bodov ako ostatní a nedali šancu ostatným. Stále hovorím, že máme lepšiu sezónu ako tú minulú, viac víťazstiev, viac gólov, viac bodov, menej inkasovaných gólov, všetko je pre nás lepšie, ale nestačí to, pretože oni majú sezónu v ktorej neprestali vyhrávať. No my nie sme ten tím, aký si ľudia myslia že sme – nie sme tak zlí, ako si ľudia myslia, nie som tak zlý manažér, hráči nie sú tak zlí a to je to, čo sa budeme snažiť dokázať tým, že skončíme sezónu ako druhý najlepší klub v krajine a k tomu potrebujeme body.

Potešenie za fanúšikov

Som naozaj šťastný za fanúšikov, pretože viem, že pre nich je výsledok proti priamemu rivalovi vždy dôležitý a nedávno sa nám to podarilo proti Chelsea, Liverpoolu a teraz aj proti City. Je to pre nich krásny pocit. Pred zápasom som úprimne povedal, že mojim cieľom nebolo pokaziť oslavy, pretože skôr či neskôr budú oslavovať. Cieľom bolo bojovať o body, keďže tie potrebujeme. Aj keby Manchester United nevyhral titul ďalších 50 rokov, Manchester United je Manchester United a ak ja nevyhrám nič, som José Mourinho a hráči sú hráči. Sme úprimní ľudia a profesionáli a vždy sa snažíme dať zo seba to najlepšie. Som naozaj potešený za nás, že dokážeme skončiť v prvej štvorke a máme veľkú šancu skončiť druhý s týmto fantastickým výsledkom.

Stále sa chceme zlepšovať

V konečnom dôsledku si myslím, že počet bodov, ktoré City bude mať iba ukáže, o koľko boli lepší ako ostatní. Otázkou je, dokážeme sa dostatočne zlepšiť, aby sme ich dohnali? Neviem. Budeme sa snažiť a tento výsledok dáva chlapcom dva dobré dni voľna so skvelým pocitom a dúfajme, že na budúci týždeň, keď hráme na Old Trafford, budeme mať dobrú atmosféru a pokúsime sa získať 3 body, pretože potrebujeme 6 na zaistenie miesta v prvej štvorke. Takže ak získame 3, sme skoro tam.

Potešený za Paula Pogbu

Cez polčas som povedal, že moji stredopoliari nemohli hrať lepšie ako hrali. Je zložité hrať proti City, pretože veľmi dobre pressujú a sú presní a ich prechod je naozaj silný. Povedal som Matičovi, Herrerovi a Pogbovi, že nemajú čo zlepšiť oproti tomu, čo robili v prvom polčase, pretože mali istotu hrať a dávať prihrávky. Žiadal som viac od mojich stopérov, predovšetkým viac hrať s loptou, pretože v prvom polčase boli naozaj neistí na lopte a robili zlé chyby. Potreboval som viac aj od krídelníkov, chcel som aby chodili viac do stredu a dávali tak viac možností pre našich stredopoliarov. Takže to sme zlepšili v druhom polčase. Nežiadal som od Paula, aby sa zlepšil preto, že som bol spokojný s tým, čo robil v prvom polčase. Ale dal dva fantastické góly a som z neho veľmi potešený.

Zdroj: manutd.com