Review: Manchester City – Manchester United 2:3

8

V 32. kole Premier League na seba narazili dva manchesterské kluby a zároveň prvé dva celky tabuľky. V derby bolo možno vidieť asi všetko okrem červenej karte a penalty, ku ktorým bolo naozaj blízko. Zápas sa nakoniec skončil výhrou Diablov v pomere 2:3 a Manchester je opäť červený!

Mourinho nemohol počítať so zranenými Romerom, Blindom. Druhý menovaný sa už zapojil do tréningového procesu, ale na zápas nie je pripravený. V týždni bolo oznámené letné turné v USA a Romelu Lukaku vyhral ocenenie hráča mesiaca Marec a dúfajme, že vo výkonoch bude pokračovať.

V prípade prehry United by išiel titul rovno do rúk City. Výhodou bolo, že City v týždni podľahli v Lige Majstrov nášmu ďalšiemu rivalovi Liverpoolu v pomere 3:0 a keďže titul v Premier League majú takmer istý, mali by sa sústrediť práve na Ligu Majstrov.

Už v úvode hrozilo nebezpečie od domácich po pošmyknutí Younga, ktorý zahral rukou v 16tke, no penalta sa nepískala. Domáci diktovali tempo a snažili sa kontrolovať hru. V 20. minúte zápasu musel byť v pozore De Gea, keď z bezprostrednej blízkosti zakončoval Bernardo Silva. V 25. minúte bol už aj De Gea krátky na hlavičkové zakončenie Kompanyho po rohu domácich 1:0. Tento gól mal nakopnúť United k lepšej a hlavne útočnej hre, no opak sa stal pravdou. Po nepresnej rozohrávke De Geu zachytili domáci loptu a po sérii chýb v obrane už Gundogan zvyšoval na 2:0. V nasledujúcich minútach mohli Diabli inkasovať ďalšie góly, no Sterling zvnútra vápna dva krát prestrelil bránu. Do polčasu mohli Diabli ešte inkasovať, ale našťastie sa tak nestalo a do šatní sa išlo za stavu 2:0 bez jedinej strely hostí.

Začiatkom druhého polčasu ukázali Diabli viac ako v celom prvom. Dokonca sa im podarila aj prvá strela v zápase. Po nej sa zápas vrátil do prvého polčasu a Gundogan nastrelil spojnicu. No Diabli sa otriasli a v 53. minúte skóroval Pogba. Na krídle sa uvoľnil Sanchez, nacentroval na Herreru, ktorý prsiami poslal Pogbu do 100% šance, z ktorej sa nemýlil 1:2. O pár chvíľ na to opäť centroval Sanchez za obranu a Pogba vyrovnával hlavou na 2:2. Pogbove dva góly vrátili United do zápasu a obraz hry sa na chvíľu vyrovnal. V 69. minúte zahrával kto iný ako Sanchez priamy kop. Poslal loptu do pokutového územia, kde si ju našiel Smalling a skóroval 2:3. Diabli svojou bojovnosťou a nasadením dokázali obrátiť stav stretnutia, no do konca zápasu ostávalo ešte 20 minút. Napätie na trávniku stúpalo a vyvrcholilo to v 78. minúte menšou strkanicou medzi hráčmi. V 89. minúte predviedol De Gea „world class“ zákrok, keď zlikvidoval Aguerovu hlavičku z malého vápna. City si už do konca zápasu nedokázalo vyvinúť tlak, z ktorého by dokázali skórovať a tak sa zápas skončil výhrou Manchestru United.

Mali sme možnosť vidieť dva úplne odlišné polčasy najmä zo strany Diablov. Prvý absolútne otrasný odchodený polčas s obrovským množstvom chýb. A druhý polčas s nasadením, ktoré nakoniec vyhralo zápas.

Striedania:

• 82´ Alexis ↓ Rashford ↑
  • 85´ Lingard ↓ McTominay ↑
  • 90+4´ Herrera ↓ Lindelof ↑

Manchester City

Lavička: Aguero, Bravo, De Bruyne, Gabriel Jesus, Laporte, Toure, Walker

Striedania:

• 72´ Sivla B. ↓ De Bruyne ↑
  • 72´ Silva D ↓ Gabriel Jesus ↑
  • 76´ Gundogan ↓ Aguero ↑